اگر خود را فروتن می‌دانید این مطلب را بخوانید


اگر خود را فروتن می‌دانید این مطلب را بخوانید

مطالعه نشان می دهد افراد فروتن نسبت به کسانی که به باهوش بودن خود لاف می زنند آگاه ترند.

به گزارش خبرنگار گروه علم و فناوری خبرگزاری برنا، مطالعه نشان می دهد افراد فروتن نسبت به کسانی که به باهوش بودن خود لاف می زنند آگاه ترند.

افرادی که نسبت به سطح هوش خود اغراق می‌ورزند و ادعا می کنند باهوش هستند در واقع نسبت به همسالان فروتن تر خود دانش کمتری دارند. محققان دریافتند افراد متواضع تمایل بیشتری به پذیرش اشتباه دارند و این به آنها امکان می دهد راحت تر حقایق را کشف کنند اما به نظر می رسد این توانایی برای درک واقعیت ها با سهولت بیشتر لزوماً موفقیت بیشتر در مدرسه یا توانایی شناختی بالاتر را تضمین نمی کند. دانشمندان اعتقاد دارند که مغز هنگام به خاطر سپردن اطلاعات و هوش سیال که ارتباط مستقیمی با حل مسئله دارد، به روش های مختلفی کار می کند، آ‌نها همچنین اعتماد بیش از حد در واقع توانایی یادگیری را مهار می کند و برای افرادی که سعی در بهبود هوش خود دارند مشکل ایجاد می کند.

الیزابت کرومری-مانکوزو از دانشگاه پپردین در کالیفرنیا به PsyPost گفت: «تواضع فکری با ارزیابی دقیق‌تر دانش عمومی فرد مرتبط بود. «یعنی دانستن (و تمایل به اعتراف!) چیزی که نمی‌دانید، ممکن است اولین قدم برای جستجوی دانش جدید باشد.

دیلی میل دربارۀ این موضوع می‌افزاید؛ دکتر Krumrei-Mancuso و تیم او پنج مطالعه را بر روی 1200 شرکت کننده انجام دادند تا «تواضع فکری» آنها را تعیین کنند. این را می توان به عنوان تمایل به پذیرش نقص ها و شکاف های دانش خود به شیوه ای معقول توصیف کرد. شرکت کنندگان برای اطمینان از فروتنی فکری خود به سوالات مختلفی پاسخ دادند و سپس این رتبه بندی شد. نتایج نشان داد که فروتنی فکری با دانش عمومی افراد مرتبط است. با این حال، به طور کلی اثر مختلط دارد و با توانایی شناختی شرکت کنندگان ارتباطی ندارد.

انتهای پیام/

 

خبرنگار: زهرا وجدانی

منبع