ایجاد استراحتگاه در جاده‌های استان ضروری است

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالفمنبع وی با تأکید بر اینکه ستاد اجرایی خدمات سفر استان به صورت جدی پای کار است، عنوان کرد: این ستاد برنامه‌های خلاقانه و نوآورانه را در دستور کار خود قرار داده است.

خبرنگار:مرضیه شهریاری

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری برنا از خراسان جنوبی؛ دکتر قناعت با بیان این مطلب در جریان بازدید از دبیرخانه ستاد اجرایی خدمات سفر استان واقع در اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی افزود: همه دستگاه‌های متولی پای کار باشند تا تصادفات و تلفات جاده‌ای استان در نوروز به حداقل ممکن برسد و با ورود جدی و رفع ضعف‌های سال‌های قبل شاهد کاهش تصادفات در محورهای استان خواهیم بود.

استاندار با بیان اینکه سفرهای نوروزی به صورت رسمی از ۲۵ اسفند آغاز شده و تا ۱۵ فروردین ادامه دارد،افزود: بازدید امروز با هدف شروع به کار ستاد اجرایی خدمات سفر و عرض خدا قوت به دست اندرکاران این ستاد است.

استاندار با تأکید بر اینکه ما باید بهترین خدمات را به مردم ارائه دهیم، خاطر نشان کرد: این مردم همیشه در صحنه‌های مختلف پای انقلاب و نظام بوده و اثبات کرده اند که همیشه حافظ آرمان‌های انقلاب می باشند لذا این ملت شایسته میزبانی بسیار خوب است.

انتهای پیام

قناعت با اشاره به ظرفیت‌های غنی خراسان جنوبی در حوزه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: خراسان جنوبی در مسیر تردد زائران بارگاه مطهر رضوی و از جمله استان‌های مسافرپذیر کشور است.

بخوانید:  اختصاص ۱۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار از محل سفر رییس جمهور

قناعت ادامه داد: همه تلاش ما بر این است که در حد توان، مقدمات بسیار خوبی را برای مسافران و گردشگران نوروزی فراهم کنیم.

وی اضافه کرد: استان خراسان جنوبی آماده میزبانی خوب و شایسته از گردشگران و مسافران نوروزی است.

قناعت گفت: کمیته‌های جدید امور روستایی، شهرداری‌ها و کمیته تولید محتوا و نوآوری ذیل این ستاد تشکیل شده و نیز پویش‌های جدیدی در کمیته‌ها در دستور کار قرار گرفته است.

استاندار گفت: پلیس راه استان ۱۷ نقطه حادثه‌خیز را پیشنهاد کرده که نیاز است در این مناطق در راستای کاهش تصادفات ایستگاه‌هایی طراحی شود و در این خصوص به زودی جلسه‌ای با محوریت استاندار برگزار خواهد شد تا با همکاری و تعامل دستگاه‌های متولی در این مناطق شاهد استقرار سیاه چادر یا سایر ایستگاه‌های خدماتی باشیم.

وی متذکر شد: تلاش ما بر این است که نوروز متفاوتی را برای مسافران و گردشگران نوروزی در استان رقم بزنیم و میزبانی شایسته برای مسافران باشیم.

به گفته وی؛ ستاد خدمات سفر از هفته‌های گذشته فعالیت خود را آغاز کرده و دبیرخانه آن در اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان مستقر است.

وی اظهارداشت: پویش ملی ۶۰ – ۳۰ یک پویش بسیار خوب و مناسب است که نقش مؤثری در کاهش تصادفات جاده‌ای دارد چرا که ۶۰ درصد تصادفات جاده‌ای در ۳۰ کیلومتری ورودی  شهر ها روی می‌دهد لذا نیاز است در ۳۰ کیلومتری شهرها، ایستگاه‌ها و مجتمع‌های اقامتی و خدماتی برپا شود.

استاندار گفت: ذیل این ستاد کمیته‌ های ۱۳ گانه تشکیل شده که جلسات آن به شکل منظم و مرتب برگزار می‌شود تا برنامه‌ ریزی‌های خوبی در راستای استقبال از مسافران و گردشگران نوروزی صورت گیرد.

بخوانید:  استخراج رمز ارز در کدام کشورها غیر قانونی است؟

قناعت تصریح کرد: تا پایان تعطیلات نوروزی به صورت مستمر بازدیدها از پایگاه‌ها و ایستگاه‌های ستاد خدمات سفر استان در شهرستان‌های مختلف ادامه خواهد داشت.


آیا این خبر مفید بود؟