ایرانسل تعرفه‌های ویژه خدمات رومینگ خود برای سفر به عراق در ایام محرم را اعلام کرد

انتهای پیام/

خبرگزاری برنا- گروه علمی و فناوری؛ ایرانسل با هدف رفاه و آسایش بیشتر و تسهیل در ارتباطات زائران عتبات عالیات در ایام عزاداری سرور و سالار شهیدان، تخفیف‌های استثنایی برای بسته اینترنت و تعرفه‌های مقرون به صرفه مکالمه و پیامک، برای مشترکانی که به کشور عراق سفر می‌کنند در نظر گرفته است.

تعرفه مکالمه و پیامک

مشترکان ایرانسل لازم است توجه داشته باشند که با روشن کردن اینترنت رومینگ، دیتای مورد استفاده در اپلیکیشن‌های تلفن‌همراه، با هزینه رومینگ محاسبه خواهد شد. بنابراین بهتر است از غیرفعال بودن به‌روزرسانی خودکار و موارد مشابه در اپلیکیشن‌های نصب شده خود اطمینان حاصل کنند.

مشترکان ایرانسل باید توجه داشته باشند که بسته‌های اینترنت، مکالمه و پیامک فعال در شبکه ایران، هنگام حضور در کشور عراق، قابل استفاده نخواهند بود و لازم است که در صورت تمایل، بسته‌های اینترنت ویژه رومینگ را فعال کنند.

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف


منبع

مشترکان ایرانسل در کشور عراق، می‌توانند علاوه بر استفاده از سوپراپلیکیشن ایرانسل من، با شماره‌گیری رایگان کد دستوری #۷* ، سیمکارت خود را شارژ کنند. روشن کردن تلفن‌همراه در زمان رومینگ، هیچ هزینه‌ای ندارد. هزینه تماس ورودی و خروجی، بر مبنای دقیقه و از زمان شروع مکالمه، محاسبه خواهد شد. بنابراین، در صورتی که تماس وارده، پاسخ داده نشود، هزینه‌ای بابت آن در تماس منظور نخواهد شد.

مشترکان ایرانسل باید در نظر داشته باشند که برای تماس با شماره‌های ایرانی از خارج از کشور، لازم است پیش از شماره مشترک مدنظر خود، حتماً کد ۰۰۹۸ را شماره‌گیری کنند (مثال:‌ ۰۰۹۸۹۳۵۱۲۳۴۵۶۷ (تلفن همراه) یا ۰۰۹۸۲۱۸۷۶۵۴۳۲۱ (تلفن ثابت)).

بخوانید:  حجاج ایرانی طی پنج روز ۱.۸ میلیون دلار ارز ویژۀ حج در بله خریدند

بدین ترتیب مشترکان ایرانسل، علاوه بر اینکه نیاز به خرید سیم‌کارت و تغییر شماره ندارند، در هزینه اینترنت مصرفی‌شان‌ در طول سفر صرفه‌جویی می‌شود و در مقایسه با تعرفه اپراتورهای کشور عراق، مبالغ کمتری را می‌پردازند.

بسته اینترنت با تخفیف استثنایی

تعرفه‌های تخفیفی ویژه ایرانسل برای استفاده از خدمات رومینگ در کشور عراق، از طریق اپراتورهای Zein، Asiacell و Korek در نظر گرفته‌ شده است و زائران ایرانسلی، امکان خرید بسته اینترنت با تعرفه مقرون به صرفه را دارند. بر همین اساس، سه بسته اینترنت با تخفیف ویژه در نظر گرفته شده که شامل بسته ۵ گیگابایت ۱۴ روزه، بسته ۱ گیگابایت ۷ روزه و بسته ۳۰۰ مگابایت ۷ روزه است. قیمت این بسته‌ها فارغ از نوع اپراتور میزبان یکسان است و به ترتیب با قیمت ۳۶۰هزار تومان، ۱۶۰هزار تومان و ۶۰هزار تومان عرضه شده است. هزینه مصرف آزاد اینترنت بدون فعال‌سازی بسته رومینگ، ۲هزار تومان به ازای هر مگابایت محاسبه می‌شود.

خرید و فعال‌سازی این بسته‌ها با شماره‌گیری کد دستوری #۱*۳*۱۱۱۱* و یا مراجعه به سوپر اپلیکیشن ایرانسل‌من، امکان‌پذیر است.

فعال‌سازی خدمت رومینگ حتما باید قبل از سفر و از طریق شماره‌گیری کد #۱*۱۱۱۱* از سیم‌کارت ایرانسلی و یا با استفاده از سوپراپلیکیشن ایرانسل‌من انجام شود. به این منظور، مشترکان ایرانسل لازم است در سوپراپلیکیشن ایرانسل‌من، ابتدا گزینه «سایر» را انتخاب کنند، سپس در قسمت «پرونده» و پس از آن قسمت «خدمات رومینگ»، رومینگ خط خود را فعال کنند.

فعال‌سازی خدمت رومینگ

پیشنهاد می‌شود که مشترکان ایرانسل، پیش از ورود به کشور عراق، حداقل ۱۰۰ هزار تومان در سیم‌کارت اعتباری خود شارژ داشته باشند و اگر در طول سفر برای برقراری تماس با مشکلی مواجه شدند، ابتدا از کافی‌بودن میزان اعتبار (شارژ) سیم‌کارت خود مطمئن شوند. پیشنهاد می‌شود که مشترکان دائمی نیز، به میزان مورد نیاز، سقف مصرف مجاز سیم‌کارت خود را افزایش دهند.

بخوانید:  لزوم ایجاد پشتوانه برای بازی های بومی محلی در خراسان رضوی

آیا این خبر مفید بود؟

ایرانسل همچنین تعرفه‌های مکالمه و پیامک برای مشترکانی که در سفر به کشور عراق نیاز به استفاده بیشتر از مکالمه و پیامک را دارند، اعلام کرده است که شامل هر دقیقه تماس داخلی با هزینه ۷۹۰۰تومان، هر دقیقه تماس با ایران ۱۸هزار و ۵۰۰تومان، هر دقیقه تماس دریافتی ۱۱هزار و ۵۰۰تومان و ارسال هر پیامک ۲۵۰۰تومان است. همچنین دریافت پیامک برای مسافران کشور عراق که از سرویس رومینگ ایرانسل استفاده می‌کنند رایگان است.