ایران قوی نقطه عصبانیت و استیصال دشمن/ لزوم ارتقای سواد رسانه ای جامعه به ویژه در فضای مجازی


به گزارش خبرگزاری برنا، سردار سرتیپ دوم پاسدار رمضان شریف سخنگو و مسئول روابط عمومی کل سپاه در نشست صمیمانه با اصحاب رسانه در شهر ری در جمع خبرنگاران در سپاه سیدالشهدا(ع) استان تهران افزود: اهمیت کار رسانه ای هر روز بیش از گذشته اهمیت خود را نشان می دهد، چرا که در چنین میدانی، جنگ کم هزینه تر و با تلفات و تبعات کمتری می توان وارد مبارزه شد.

وی یادآورشد: در جنگ رسانه ای، با فضایی نرم و لطیف دشمنان تلاش می کنند تا با بهره گیری از نواقص و خلاهای موجود به کشور هدف ضربه بزنند، در حالی که در گذشته با خشونت و خونریزی اهداف و مقاصد خود را دنبال می کردند.

سخنگوی سپاه گفت: دشمن در حال بهره گیری از تمامی ظرفیت خود برای تاثیرگذاری بر جمعیت هدف است و آنها را در معرض تهاجم فرهنگی و ترکیبی سازمان یافته قرار داده اند و به طور مدام تلاش می کند تصویر دلخواه خود را به ذهن آنان متبادر کند.

سردار شریف با اشاره به اغتشاشات و ناآرامی های اخیر و رویکردهای مطرح شده نسبت به آن ادامه داد: بسیاری از افراد این درگیری ها را مساله ای داخلی می دانند، در حالی که شواهد و قرائن از جمله موضع گیری ها و ملاقات های مقامات رسمی دولت های خارجی با برخی لیدرهای رسانه ای اغتشاشات اخیر نشان دهنده یک طراحی خارجی برای تجزیه و براندازی ایران اسلامی است.

وی اعلام کرد: جبهه ضدانقلاب و معاندین باید متوجه باشند با انقلابی بزرگ مواجه هستند که برای به ثمر نشستن آن صدها هزار شهید تقدیم شده است، شهدایی که با اندیشه و محبوبیت در عرصه جنگ تحمیلی، دفاع از حرم و صیانت از امنیت ملی حضور یافته اند و به شهادت رسیده اند.

سردار شریف به حضور تعداد معدودی نوجوان و جوان فریب خورده در حوادث اخیر اشاره و اضافه کرد: این افراد با هیاهوی بدون مبنای فضای مجازی به میدان آمده اند، در حالی که این انقلاب طی ۴۳ سال گذشته، بحران های مختلفی را پشت سر گذاشته و بر همه آنها فائق آمده است.

سخنگوی سپاه ایران قوی را نقطه عصبانیت و استیصال دشمن توصیف و با تاکید بر اهمیت ارتقای سواد رسانه ای جامعه به ویژه در مواجهه با فضای مجازی تصریح کرد: حوادث اخیر نشان داد باید بیش از پیش براهمیت افزایش آگاهی و سواد رسانه ای ملت ایران واقف و برای افزایش اطلاعات و توانایی های آنان در این عرصه اقدام کرد.منبع