ایران- نیکاراگوئه؛ محک شاگردان کی‌روش مقابل تیم 142 جهان


ایران- نیکاراگوئه؛ محک شاگردان کی‌روش مقابل تیم 142 جهان

از ساعت ۱۹:۳۰ امروز تیم ملی فوتبال نیکاراگوئه در ورزشگاه آزادی مهمان تیم ملی ایران خواهد بود.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری برنا؛ شاگردان کارلوس کی‌روش در فاصله کمتر از ۱۰ روز مانده تا آغاز جام جهانی دیداری نسبتا آسان را برای آمادگی بیشتر خود برگزار می‌کنند. ملی پوشان در ۱۰ روز گذشته و پس از اتمام لیگ تمرینات بسیار خوبی را پشت سر گذاشتند و اخبار و قاب‌هایی که از تمرین منتشر می‌شد خبر از روحیه بالا و شاداب اعضا می‌داد. حالا اما آن‌ها چالشی نه‌چندان جدی پیش رو دارند تا خود را آماده جام جهانی کنند هرچند که صف‌آرایی مقابل رقیبی قدرتمند با توجه به احتمال مصدومیت و لو رفتن کارهای تاکتیکی چندان منطقی نبود.

مهم‌ترین نکته در بازی امروز را می‌توان ترکیب اصلی در نظر گرفت. هرچند که لژیونرها در زمین حضور ندارند اما می‌توان سیستم و استراتژی کلی تیم در جام جهانی را با استناد به این بازی پیش‌بینی کرد.

در سمت مقابل آبی و سفید‌های کونکاکاف قرار دارند که رتبه ۱۴۲ فیفا را به خود اختصاص داده‌اند. تیمی که هیچ‌گاه ستاره‌ای در سطح اول فوتبال دنیا نداشته و باسابقه‌ترین نفر آن لوئیز گالئانو با ۳۲ بازی ملی است.

بیشتر بازیکنان این تیم متعلق به تیم رئال استلی هستند که قهرمانی‌های متعددی در لیگ داخلی نیکاراگوئه دارد. در لیست تیم اما هیچ نام آشنایی وجود ندارد.

احتمال برد ایران در این بازی چیزی در حد ۹۹درصد است مگر آن‌که کی‌روش بیش از حد به بازیکنان رده‌های جوانان و امید بها بدهد و قصدی متفاوت داشته باشد.

***

نیکاراگوئه‌ای‌ها آخرین بار ۵ مهر مقابل غنا قرار گرفتند و ۱-۰ شکست خوردند. پیش از آن هم ۲-۱ به سورینام باخته بودند. آخرین برد آن‌ها خرداد رقم خورده. با برد ۴-۰ مقابل باهاماس.

احتمال اینکه پس از این بازی ایران در دوحه مقابل تونس به میدان برود وجود دارد. مجموع تحلیل‌ها از این بازی و دیدار مقابل تونس می‌تواند پیش‌زمینه ذهنی ما درباره عملکرد در جام جهانی را شکل بدهد.

نیکاراگوئه‌ای چند روز زودتر از بازی وارد ایران شدند و طبق گفته مسئولین، هزینه اسکان و رفت و آمد آن‌ها برعهده خود فدراسیون فوتبال نیکاراگوئه خواهد بود.

انتهای پیام//


آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف

منبع