ایران هفتمین کشور مصرف کننده لوازم آرایشی و بهداشتی جهان است

 


آیا این خبر مفید بود؟

مدیر غذا و داروی دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی خلخال با اشاره به شرایط نامناسب نگهداری، حمل، محل ساخت و تولید لوازم آرایشی و بهداشتی قاچاق گفت: لوازم آرایشی و بهداشتی تولید داخل کشور هم از لحاظ کیفیت و کمیت بسیار بهتر از لوازم آرایشی و بهداشتی خارجی هستند اما به علت قیمت پایین برخی از مصرف کنندگان لوازم آرایشی و بهداشتی قاچاق ساخت چین و تایلند را ترجیح می‌دهند که همین امر موجب ابتلا به بیماری مصرف کنندگان می‌شود.

دکتر کاظمی یادآورشد: انتظار می‌رود مصرف کنندگان برای عدم ابتلا به بیماری‌های ذکر شده، لوازم آرایشی و بهداشتی از خرید هرگونه لوازم آرایشی و بهداشتی فاقد کد شناسه به خصوص لوازم وارداتی قاچاق خارجی پرهیز کنند.

کاظمی با بیان اینکه لوازم آرایشی و بهداشتی جزو لوازم سلامت محور است، ادامه داد: هرگونه واردات این لوازم باید دارای مجوز واردات از وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی و شناسه محل تولید، تاریخ تولید و تاریخ انقضا باشد.

وی با اشاره به شناسایی ۲۹۶ نوع بیماری ناشی از سوء مصرف لوازم آرایشی و بهداشتی غیراستاندارد تصریح کرد: شایع‌ترین این نوع بیماری‌ها التهاب پوست، جوش‌های صورت، بیماری‌های کبدی، سرطان، حساسیت‌های پوستی ناشی از استفاده از لاک‌های ناخن غیراستاندارد، آلرژی نازایی سقط جنین و بیماری‌های حتی منجر به فوت است.

منبع

مدیر غذا و داروی دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی ، درمانی خلخال از کاهش سن استفاده کنندگان از لوازم بهداشتی آرایشی در ایران خبر داد و گفت: در حالی که میانگین سنی مصرف کنندگان لوازم آرایشی و بهداشتی در جهان ۲۵ سال است متاسفانه این سن هم اکنون در ایران به ۱۴ سال کاهش یافته است.

بخوانید:  افشاگری خبرنگار بی‌بی‌سی علیه اینترنشنال

ایران هفتمین کشور مصرف کننده لوازم آرایشی و بهداشتی جهان است

مدیر غذا و داروی دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی ، درمانی خلخال گفت: ایران مقام هفتم جهان را در بین کشورهای مصرف کننده لوازم آرایشی و بهداشتی به خود اختصاص داده است.

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف