ایزوایکو رکورد تعمیرات غول‌پیکرها را شکست

 منبع

در پایان کاپیتان ارشد این نفتکش، کاپیتان یوری گفت: خیلی خوشحالم که در یارد شما حضور دارم و باید در مورد حرفه ای بودن و سرعت کاری که در این درای داک انجام شد بگویم کاری که قرار بود در 22 روز انجام شود 15 روزه به پایان رسید که این در کنار رعایت ایمنی و هماهنگی واقعا بی نظیر است.

مدیر تعمیرات این پروژه افزود در این شناور 18200 متر سند بلاست و رنگ آمیزی طی 8 روز انجام شد و 20 تن تعمیرات سازه ای، سرویس تمامی شیرآلات موتورخانه و تعویض 300 متر لوله در سایزهای مختلف از 4 تا 14 اینچ از بخشی از کارهایی بود که در این مدت انجام شده است.

بنا بر گفته های مدیرعامل ایزوایکو برنامه کاری و تعمیراتی گروه های شناوری ایزوایکو تا پایان سال تکمیل است و امروز بالای 95 درصد ظرفیت تعمیراتی این مجتمع بزرگ صنعتی تکمیل است.

به گزارش خبرگزاری برنا هرمزگان، ایزوایکو نفتکش 113 هزار تنی خارجی که با پرچم و مالک خارجی از میان ایران، عمان و دوبی، کشور ایران و درای داک ایزوایکو را جهت انجام تعمیرات انتخاب کرده بود صبح امروز یکشنبه 7 آبان ماه 1402  این مجتمع صنعتی را ترک کرد.

ضربی افزود: این اولین بار است در ایزوایکو و کشور که یک شناور با این اندازه و حجم کار در مدت 15 روز مورد بازسازی و تعمیرات قرار میگیرد.

مدیرعامل ایزوایکو افزود در تماسهای تلفنی که با دفتر امارات مالک شناور داشتم نمایندگان شرکت از کیفیت و سرعت کار رضایت کامل داشتند و ما امیدوار هستیم با رضایتی که حاصل شده بتوانیم کشتی های بیشتری از این خط کشتیرانی جذب کنیم.

بخوانید:  جبهه مقاومت از آنچه در راه خدا می‌دهد نگران نیست

به گفته مدیرعامل ایزوایکو تعمیراتی که در این کشتی صورت گرفته از نوع تعمیرات پیشرفته موتوری بوده که علاوه بر تعمیرات سازه ای و سایر تعمیرات مورد نیاز شناور، دو عدد از سیلندرهای شناور نیز مورد بازسازی و تعمیر قرار گرفتند.

کاپیتان هادی نصیری ناظر دریایی این شناور غول پیکر ضمن تشکر و قدردانی از تمامی پرسنل ایزوایکو بخصوص عوامل درای داک ایزوایکو، از دقت بالا و روند انجام کارها در ایزوایکو ابراز رضایت کرد.

سلمان ضربی در ادامه بیان داشت: یکی از سیاست های تیم مدیریتی ایزوایکو ورود به بازارهای بین المللی در جهت ارزآوری برای کشور است و ما در تلاشیم که نه تنها از خروج ارز جلوگیری کنیم بلکه زمینه های ارزآوری برای کشور را فراهم و تقویت کنیم. و باوجود اینکه ما در گذشته چندین شناور خارجی پذیرش کردیم، این شناور میتواند دریچه ای باشد برای ورود به بازارهای بین المللی.

دکتر سلمان ضربی مدیرعامل و نایب رئیس هیئت مدیره ایزوایکو عنوان کرد:این کشتی از نوع کشتی های غول پیکر افرامکس است که همکاران ما در رقابت با کشورهای جنوبی خلیج فارس مثل دوبی و امارات موفق به پذیرش شدند و خوشبختانه کارهای اجرایی این شناور به نحو احسنت انجام شده است.

مهندس علی ادهمی مدیر فنی شرکت مالک شناور نیز از سرعت و هماهنگی در انجام کارها و همچنین اهمیت به ایمنی در کار تشکر کرد و افزود بالا بردن سرعت  کارها به نحوی که بتوان کار 22 روزه را ظرف مدت 15 روز انجام داد نیازمند دقت و هماهنگی بالایی دارد که این موضوع به وضوح در کار مهندسان و پرسنل ایزوایکو قابل لمس و مشاهده بود.

بخوانید:  به کارگیری پلیس یاران در تامین نظم و امنیت انتخابات