ایمان محمدی طلایی شد/چوبانی و هدایتی صاحب مدال نقره شدند

 

به گزارش روابط عمومی فدراسیون کشتی، نتایج کشتی گیران کشورمان در پنج وزن نخست به شرح زیر است:63 کیلوگرم: 1- ایمان محمدی (ایران) 2- بایامان کریموف (قرقیزستان) 3- چیزو مارویاما (ژاپن) و اوله خلیل اف (اوکراین)

انتهای پیام/

87 کیلوگرم: 1-  ویگن نازاریان (ارمنستان) 2- ابوالفضل چوبانی (ایران)  3- ماکسات سایلاو (قزاقستان) و لاچین والیف (آذربایجان)

130 کیلوگرم: 1- میخایلو ویشینوتسکی (اوکراین) 2- فردین هدایتی (ایران) 3- تموربک نسیم اف (ازبکستان) و آدن آتائو (آمریکا)در پایان رقابت های پنج وزن نخست تیم ایران با 69 امتیاز در صدر قرار دارد و تیم های اوکراین، ارمنستان و آذربایجان به ترتیب با 56، 55 و 54 امتیاز در جایگاه دوم تا چهارم قرار دارند.

در وزن 63 کیلوگرم ایمان محمدی پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه 9 بر صفر آزات ساریار از ترکیه را از پیش رو برداشت. وی در دور بعد و در مرحله یکچهارم نهایی با نتیجه 6 بر صفر رومئو بریدزه از گرجستان را مغلوب کرد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. محمدی در این مرحله با نتیجه 4 بر صفر از سد چیزو ماریویاما از ژاپن گذشت و به دیدار فینال راه یافت. وی در این دیدار بایامان کریموف از قرقیزستان را با نتیجه 6 بر 1 شکست داد و به مدال طلا دست یافت.

در وزن 77 کیلوگرم مسعود کاووسی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه 4 بر 1 تورنیکه میکلادزه از گرجستان را مغلوب کرد. وی در دور بعد و در مرحله یکچهارم نهایی مقابل الکساندرین گوتو از مولداوی با نتیجه 5 بر صفر و ضربه فنی مغلوب شد و با توجه به شکست این کشتی گیر در مرحله نیمه نهایی، کاووسی حذف شد.

بخوانید:  اتاق فکر حمله به سینما کجاست؟ نجات سالن های سینما با تدبیر سازمان سینمایی

در وزن 130 کیلوگرم فردین هدایتی در دور نخست با نتیجه 4 بر صفر جوهر اوزاروف از قزاقستان را از پیش رو برداشت وی در دور بعد با نتیجه 7 بر 2 آلبرت واردانیان از ارمنستان را مغلوب کرد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این دیدار تیموربک نسیم اف از ازبکستان را با نتیجه 5 بر 1 شکست داد و به دیدار فینال راه یافت. هدایتی در این دیدار با نتیجه 6 بر 4 مغلوب میخایلو ویشینوتسکی از اوکراین شد و صاحب مدال نقره شد.

به گزارش خبرگزاری برنا، در پایان رقابت های پنج وزن نخست کشتی فرنگی جوانان قهرمانی جهان که در شهر صوفیه بلغارستان در حال برگزاری است، ایمان محمدی در وزن 63 کیلوگرم به مدال طلا دست یافت و ابوالضل چوبانی در وزن 87 کیلوگرم و فردین هدایتی در وزن 130 کیلوگرم صاحب مدال نقره شدند.

77 کیلوگرم: 1- دنی ناکایف (آلمان) 2- یوکسل ساریجیک (ترکیه) 3- سمندر بابانظراف (ازبکستان) و الکساندرین گوتو (مولداوی) … 12- مسعود کاووسی (ایران)

بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگانمنبع

 

55 کیلوگرم: 1- نیهاد گولیزاده (آذربایجان) 2- دنیس میهای (رومانی) 3- نوریستان سویورکولوف و تایگاه اونیشی (ژاپن) … 9- سید آرش نگهداری (ایران)

آیا این خبر مفید بود؟

 

رده بندی نفرات برتر پنج وزن نخست به شرح زیر است:

در وزن 87 کیلوگرم ابوالفضل چوبانی در دور اول با نتیجه 7 بر 3 ماریو ووکوویچ از صربستان را مغلوب کرد. وی در دور بعد با نتیجه 8 بر صفر اوندرج حاولکا از چک را از پیش رو برداشت و راهی مرحله یکچهارم نهایی شد. وی در این مرحله مقابل دونگ هیون یون از کره جنوبی با نتیجه 8 بر صفر پیروز شد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. چوبانی در این مرحله با نتیجه 8 بر 1 لاچین والیف از آذربایجان را مغلوب کرد و به دیدار فینال راه یافت. وی در دیدار پایانی با نتیجه 1 بر 1 مغلوب ویگن نازاریان از ارمنستان شد و به مدال نقره رسید.

بخوانید:  دربی صدم با ابوالفضل

در وزن 55 کیلوگرم سید آرش نگهداری پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه 4 بر 3 مغلوب دنیس میهای از رومانی شد و با توجه به حضور حریفش در دیدار فینال، به گروه بازنده ها رفت. نگهداری در این گروه با نتیجه 4 بر 1 مغلوب تامازی گلونتی از گرجستان شد و از دور رقابت ها کنار رفت.