اینفوگرافی/ حمایت‌های مالی جذاب برای کسب و کارهایی که در سکوهای داخلی شروع به کار می‌کنند

۵. امکان اتصال مستقیم به درگاه پرداخت امن بانکی: هر فروشگاه فعال در بسترهای داخلی به صورت مستقیم به سکوهای داخلی متصل خواهد بود.

انتهای پیام/

۶. مبادله ارزهای دیجیتال (رمزریال): بعد از عملیاتی شدن پروژه رمز ریال، امکان مبادله آن‌ بر بستر سکوهای داخلی فراهم خواهد شد.

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف


منبع

۳. پرداخت مستقیم وجه کالا با خدمات در بستر سکو: امکان پرداخت مستقیم وجه کالا یا خدمات خریداری شده بر بستر سکوهای داخلی فراهم خواهد شد.

کسب و کارها در بسترهای داخلی چه حمایت‌های پولی و بانکی دریافت خواهند کرد؟

۲. امکان خرید اعتباری کالا و خدمات از سکوهای مشمول : هر خریدار بر اساس ضوابطی از مقدار مشخصی اعتبار برای خرید مدت‌دار کالا یا خدمات در بستر سکوهای داخلی برخوردار خواهد بود.

خبرگزاری برنا-‌ گروه علمی و فناوری؛ کمیسیون اقتصاد دیجیتال دولت سیزدهم در راستای حمایت از کسب و کارهای فضای مجازی طرح حمایتی خود را بعد از مدت‌ها فعالیت کارشناسی تنظیم و ضمن امضای رییس جمهور به ارکان اجرایی کشور ابلاغ کرد.

۴. افتتاح کیف پول برای کاربران در سکوهای مشمول: کاربران امکان استفاده از کیف پول الکترونیک در سکوهای داخلی خواهند داشت.

نحوه استفاده از حساب امانی به این شکل خواهد بود که خریدار پول کالا را پرداخت می‌کند اما زمانی فروشنده امکان برداشت وجه را خواهد داشت که بسته تحویل خریدار شده و وی اصالت کالای درخواستی را تایید کرده باشد.

دولت در راستای حمایت از کسب و کارهای مهاجر به سکوهای داخلی در زمینه پولی بانکی حمایت‌های ذیل را برای آن‌ها در نظر گرفته است :

بخوانید:  هدف‌گذاری برگزاری سه رویداد ملی مهارت فنی و حرفه‌ای در استان مرکزی

۱. تخصیص حساب امانی فروشنده: یکی از مهمترین چالش‌های مردم در خریدهای اینترنتی، پرداخت هزینه اجناس بدون دریافت کالا یا مغایرت مرسوله دریافتی با مشخصات اعلامی از سوی فروشنده است. دولت برای رفع این مشکل در بستر سکوهای داخلی این امکان را فراهم کرده است که حساب امانی برای فروشندگان تشکیل شود.


آیا این خبر مفید بود؟

حمایت از کسب و کارهای اینترنتی

این آیین نامه مشتمل بر ۱۴ماده همچنین ۳۰ نوع حمایت خواهد بود که حمایت‌های پولی بانکی یکی از مهمترین بندهای این طرح است.