این ۱۰ اشتباه می‌تواند تلفن همراه و لپ تاپ شما را خراب کند

بعضی تولید کنندگان تلفن همراه مدعی هستند که محصول آن‌ها زیر آب هیچ مشکلی پیدا نخواهد کرد، اما این امر استتثنائانی دارد. توصیه نمی‌شود تلفن همراه خود را به دلیل دائماً در آب فرو ببرید. اگر تلفن همراه تان تصادفاً در آب افتاد یا زیر باران خیس شد، ایرادی ندارد، اما نگه داشتن گوشی زیر آب به مدت طولانی ایده‌ی خوبی نیست. ۵ تا ۳۰ دقیقه زمان معقولی است.

اگر از تلفن همراه تان مراقبت کنید، از باتری اش درست استفاده کنید و برنامه هایش را به روزرسانی کنید، می‌توانید عمرش را بیشتر کنید. اما فقط این مهم نیست که چه کار‌هایی را باید انجام دهید، بلکه کار‌هایی هم هست که هرگز نباید انجام شان دهید.

در وهله‌ی اول باید کاری کنید که گرد و غبار کمتری لای کیبورده جمع شود. علاوه بر آن، محل کار و لپ تاپ تان را هم زود به زود تمیز کنید.

یک گزینه‌ی مناسب دیگر اسپری‌های هوای فشرده هستند که می‌توانند گرد و خاک را با فشار هوا پاک کنند. از فوت کردن به داخل پورت با دهان خود پرهیز کنید، چون نفس شما جاوی قطرات ریز آب است که می‌تواند به تلفن همراه آسیب بزند.

بهترین روش برای بلند کردن لپ تاپ این است که هر طرف آن را با یک دست خود بگیرید و به آرامی روی یک سطح صاف بگذارید. به خاطر داشته باشید که گذاشتن لپ تاپ روی سطح ناصاف می‌تواند باعث خم شدن آن شود.

با این حال، از فرو بردن مکرر تلفن همراه خود در آب باید پرهیز کنید. قرار گرفتن در معرض رطوبت می‌تواند به سخت افزار تلفن همراه تان آسیب بزند، امری که اگر شما را مجبور به خرید یک گوشی جدید نکند، دست کم هزینه‌ی زیادی برای تعمیر روی دست تان خواهد گذاشت.

بخوانید:  دعوت بانوی فوتبالیست کردستانی به اردوی انتخابی تیم ملی

از رها کردن تلفن همراه در حال شارژ زیر آفتاب پرهیز کنید، چون نور خورشید از شارژ شدن گوشی می‌کاهد و باعث می‌شود دیرتر شارژ شود. علاوه بر آن، صفحه‌ی تلفن همراه گرما را خیلی زود به خود جذب می‌کند و دچار اختلال می‌شود. در بدترین حالت، تلفن همراه تان می‌تواند به شدت داغ شود و برای محافظت از خود، خاموش شود.

۶- کیبورد لپ تاپ تان را تمیز نمی‌کنید

۷- تلفن همراه تان را با خود به دستشویی می‌برید

در ادامه از ۱۰ اشتباه رایج در استفاده از تلفن همراه و لپ تاپ خواهیم گفت.

اگر برایتان این سؤال پیش آمده که آیا می‌توانید از شیشه پاک کن برای تمیز کردن صفحه‌ی لپ تاپ تان استفاده کنید، پاسخ منفی است. مواد شیمیایی درون این شوینده، به ویژه آمونیاک برای صفحه‌ی لپ تاپ زیاد از حد قوی است. به همین دلیل باید از شوینده‌ی های مخصوص صفحه‌ی لپ تاپ، یا آب ساده و یک دستمال میکروفایبر استفاده کنید. برای این منظور، ابتدا دستمال را مرطوب کنید کنید و سپس آن را به آرامی به صفحه‌ی لپ تاپ بکشید.

به گزارش برنا؛ گوشی‌های هوشمند بسته به برندشان می‌توانند بین ۲ تا ۱۰ سال عمر کنند، اما طول عمر آن‌ها بیشتر از هر چیزی به نحوه‌ی استفاده‌ی شما از آن‌ها بستگی دارد.

بلند کردن لپ تاپ از صفحه‌ی آن اصلاً ایده‌ی خوبی نیست، چرا که می‌تواند به قدری به آن آسیب بزند که مجبور به خرید یک لپ تاپ تازه شوید. وارد کرددن فشار زیاد به لولا‌های در لپ تاپ باعث وارد شدن فشار به تمام صفحه‌ی لپ تاپ می‌شود، امری که باعث شکستگی لولا‌ها خواهد شد.

بخوانید:  برگزاری اردوهای نیم روزه تا پایان سال تمدید شد

تولیدکنندگان تلفن همراه گذاشتن گوشی در شارژ از شب تا صبح را آسیب زا می‌دانند. دلیلش این است که وقتی شارژ به ۱۰۰ درصد می‌رسد، تلفن همراه شارژ کردن را متوقف می‌کند و وقتی شارژ به ۹۹ درصد می‌رسد، برای شارژ دوباره به تلاشی مضاعف نیاز دارد. به علاوه، همانطور که پیش‌تر نیز اشاره شد، تولیدکنندگان تلفن همراه می‌گویند بهتر است گوشی خود را تا حداکثر ۸۰ درصد شارژ کنید، چیزی که با گذاشتن گوشی در شارژ از شب تا صبح، رخ نخواهد داد.

۴- تلفن همراه تان را زیر آب می‌برید

بردن تلفن همراه به دستشویی نه تنها غیر بهداشتی است، بلکه می‌تواند برای گوشی و خودتان هم مشکل ساز شود. ممکن است هنگام بلند شدن، تلفن همراه از دست تان به داخل دستشویی بیافتد. علاوه بر این تماس گوشی یا کابل شارژ با آب می‌تواند باعث یک شوک الکتریکی مرگبار شود.

۱- پورت شارژ تلفن همراه تان را با سوزن فلزی تمیز می‌کنید

بهترین درصد شارژ گوشی چیزی بین ۲۰ تا ۸۰ درصد است. هرگز نباید اجازه دهید شارژ تلفن همراه تان به صفر برسد تا آن را شارژ کنید و شارژ کردن گوشی بیشتر از ۸۰ درصد هم ممکن است به باتری فشار وارد کند. بهترین حالت شارژ ۵۰ درصد است که نیمی از یون‌ها لیتیوم در لایه‌ی لیتیم کبالت اکسید قرار درد و نیمی دیگر از آن در لایه‌ی گرافیت. با این حال، ممکن است این میزان برای بسیاری از ما مناسب نباشد، بنابراین سقف شارژ را روی ۸۰ درصد بگذارید.

اجسام فلزی مانند سوزن، چاقو و گیره‌ی کاغذ می‌توانند پورت تلفن همراه تان را خراش دهند و مشکلات بیشتری برایتان ایجاد کنند. یکی از بهترین چیز‌هایی که می‌توانید برای این کار از آن استفاده کنید، خلال دندان است که آنقدری کوچک هست که داخل پورت برود و همه‌ی گوشه کناره‌های آن را تمیز کند.

بخوانید:  سریال «وضعیت زرد» به فصل دوم می‌رسد

۸- تلفن همراه تان را شب تا صبح در شارژ می‌گذارید

۲- تلفن همراه تان را زیر آفتاب رها می‌کنید

بسیاری از افراد اپلیکیشن‌های مورد نظرشان را از منابع غیررسمی دانلود می‌کنند. اما ممکن است با دانلود کردن آن برنامه، بدافزار آسیب‌زایی هم برایتان دانلود شود. به همین دلیل همیشه باید از منابع رسمی برای دانلود اپلیکیشن‌های موبایلی خود استفاده کنید. همچنین از فعال بودن آنتی ویروس گوشی تان اطمینان حاصل کنید تا بتواند بدافزار‌هایی که قصد نفوذ به تلفن همراه تان را دارند را شناسایی کنند.

۳- تا شارژ تلفن همراه تان به صفر نرسد آن را شارژ نمی‌کنید

۹- لپ تاپ تان را از صفحه اش بلند می‌کنید

علاوه بر این، نباید فشار زیادی به صفحه‌ی لپ تاپ وارد کنید، چون می‌تواند باعث سوختن پیکسل‌ها شود؛ و در آخر اینکه، تحت هیچ شرایطی از دستمال کاغذی استفاده نکنید، چون باعث خراش برداشتن صفحه‌ی لپ تاپ می‌شود.منبع

به مرور زمان، گرد و خاک و خرده‌های غذا لا به لای کیبورد جمع می‌شوند. این مشکل زمانی تشدید می‌شود که پای لپ تاپ غذا بخورید یا حیوان خانگی داشته باشید؛ و این مسأله نه تنها برای کیبورد، بلکه بیشتر برای فن‌های لپ تاپ مضر است، چون آن‌ها را مجبور می‌کند برای درست کار کردن انرژی بیشتری صرف کنند.

۵- از منابع ناشناخته اپلیکیشن دانلود می‌کنید

۱۰- از شوینده‌های معمولی برای تمیز کردن صفحه‌ی لپ تاپ استفاده می‌کنید