بارش عجیب باران ماهی بر فراز شهر لاجامانو+عکس


منبع

raining-fishes.jpg


|

دلیل بارش حیوانات اصلا روشن نیست ولی یکی از تئوری‌های قوی در این رابطه این‌گونه است که حیوانات ممکن است به درون یه ستون گردبادمانندی از هوای سریع که برروی سطح آب تشکیل می‌شود، کشیده شده باشند و بدین‌ترتیب مسافتی طولانی را در جو طی کرده باشند.

این گونه ماهی که با نام spangled grunter نیز شناخته می‌شوند، یکی از رایج‌ترین و فراوان‌ترین گونه‌های ماهی آب‌های شیرین در استرالیا هستند که طول آنها ممکن است تا ۲۵.۵ سانتی‌متر هم برسد؛ اگرچه که معمولا طول‌شان ۱۵ سانتی‌متر است.

طبق گفته جف جانسون، ماهی‌شناس موزه کوئینزلند، این ماهی‌ها، نوعی ماهی بومی استرالیا به نام Leiopotherapon تک‌رنگ بوده‌اند که هریک از آنها به اندازه کف‌دست یک بچه هستند. بارش ماهی‌ها در طول شب اتفاق افتاد و مردم در همان شرایط که از خواب بیدار شدند، دیدند که شهر مملو از این ماهی‌هاست که بسیاری از آنها نیز هنوز زنده بودند. جاپانانگا در این باره گفت:« تعدادی از این ماهی‌ها هنوز در گودال‌های آب زنده‌اند و می‌چرخند. بچه‌ها این ماهی ها را برمی‌دارند و آنها را در یک تنگ یا شیشه نگهداری می‌کنند.»

بخوانید:  معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری:زنان ما در میادین بزرگ ورزشی ، ورزش را در کنار ارزشها قرار دادند

اگرچه که هنوز دلیل بارش ماهی ها از آسمان مشخص نیست، اما نکته جالب توجه اینجاست که این شهر پیش از این هم بارها شاهد پدیده مشابهی بوده که این اتفاقات در سال‌های ۲۰۱۰، ۲۰۰۴ و دهه ۱۹۸۰ رخ داده. در سال ۲۰۱۰، دقیقا همین گونه از ماهی در این شهر باریده بود. جالب اینجاست که در برخی موارد خاص، علاوه بر بارش ماهی از آسمان، پدیده‌هایی مثل بارش حیوانات دیگری از جمله قورباغه، خفاش، کرم و عنکبوت نیز در مناطق مختلفی از دنیا رخ داده است.

 


بارش عجیب باران ماهی بر فراز شهر لاجامانو+عکس

ارنست اگی از دانشگاه پردو در این رابطه گفته:« من حوضچه‌های کوچکی را دیده‌ام که بعد از عبور یک گردباد عبوری، به معنای واقعی کلمه آب‌شان تخلیه شده است. از همین رو بی‌دلیل نیست که قورباغه‌ها یا دیگر حیوانات مثل باران از آسمان ببارند.»

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف