بازار مثبت رمزارزهای دیجیتال با آغاز سال 2023/ صعود و نزول بیت کوین در سال گذشته


بازار مثبت رمزارزهای دیجیتال با آغاز سال 2023/ صعود و نزول بیت کوین در سال گذشته

آغاز سال 2023 برای بازار ارزهای دیجیتال مثبت بو؛ بیت کوین 3.9 درصد و اتریوم 0.9 درصد در 24 ساعت گذشته افزایش یافت؛ طبق گزارش CoinGecko، ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتال در 24 ساعت گذشته 1.9 درصد افزایش یافته است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری برنا؛ آغاز سال 2023 برای ارزهای دیجیتال مثبت بود؛ بیت کوین 3.9 درصد و اتریوم 0.9 درصد در 24 ساعت گذشته افزایش یافته است. طبق گزارش CoinGecko، ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتال در 24 ساعت گذشته 1.9 درصد افزایش یافته است.

به غیر از افزایش BTC و ETH، بازار همچنین شاهد افزایش تسلط بر حجم آلتکوین بوده است. این حجم به بالاترین میزان یعنی 64 درصد رسیده است که از سال 2021 مورد توجه قرار نگرفته است.

نوبیتکس + بازار رمزارز + ارز دیجیتال

تسلط حجم آلتکوین شاخصی است که نسبت حجم معاملات یک سکه خاص را به حجم کلی در بازار ارزهای دیجیتال محاسبه می کند.

با این حال، در مقایسه با آلتکوین ها، تسلط بیت کوین کاهش یافته است. این بدان معنی است که مردم علاقه خود را به تجارت بیت کوین از دست می دهند. به عبارت دیگر، مردم معامله با آلتکوین ها را سودآورتر از بیت کوین می دانند که می تواند برای بیت کوین نگران کننده باشد که منجر به سقوط آن شود.

با توجه به معیارهای ارزش گذاری CryptoQuant، BTC و ETH سال را در محدوده ای کم ارزش آغاز کردند. تسلط BTC در پایین ترین نقطه خود با 16٪ بوده است که پایین ترین نقطه از سال 2021 است.

تحلیل فاندامنتال رمز ارز + ارز دیجیتال

یک تحلیلگر CryptoQuant می گوید: «این به خودی خود قابل توجه است، اما لطفاً توجه کنید که چگونه تسلط آلت کوین معمولاً منجر به کاهش قیمت ها می شود، در حالی که افزایش پایدار با تسلط بالای بیت کوین شروع می شود. نمودار ارائه شده یک نمودار با بازه زمانی بالا است که در آن این اصل به خوبی نشان داده شده است.

با این حال، توجه به این نکته مهم است که هر حرکت قیمتی که آلتکوین ها شروع می شود می تواند ناپایدار باشد. در حالی که یک رالی با بیت کوین که ابتدا توسط اتریوم و آلت کوین ها دنبال شد ثابت شد که پایدارتر و سالم تر است.

در صورت تداوم این روند می توان انتظار سقوط عظیم بیت کوین را داشت که منجر به کاهش قیمت بیت کوین می شود. با این حال، این نیز درست است که ممکن است به آن شدتی که بازار در گذشته شاهد بوده است نباشد.

انتهای پیام/


آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

منبع