بازسازی مدارس حاشیه شهر در اولویت پروژه مهر قرار گیردبه گزارش برنا از مرکزی ، حمید کمانکش روز چهارشنبه در نشست شورای آموزش و پرورش خمین، افزود: سرانه فضای مدارس شهرستان مطلوب است، اما به لحاظ زیباسازی به ویژه در مناطق روستایی و حاشیه شهر وضعیت مطلوب نیست.

فرماندار خمین گفت: در سال‌های اخیر مدارس جدید بسیاری در نقاط مختلف شهرستان ساخته شده اما در مقابل نسبت به تعمیر و تجهیز مدارس قدیمی چندان اقدامی صورت نگرفته است.

کمانکش اظهار کرد: نهضت تعمیر و تجهیز و نوسازی مدارس در تابستان امسال راه اندازی شود و از تمام ظرفیت‌ها برای زیباسازی مدارس با اولویت مدارس حاشیه‌ای بهره گرفته شود و در این نهضت از پشتیبانی خیرین، بسیج و هیات‌های مذهبی استفاده شود.

رییس شورای آموزش و پرورش خمین تاکید کرد: همکاری آموزش و پرورش در تامین نیروی انسانی و مدارس در تامین شعب اخذ رای در برگزاری انتخابات قابل تقدیر است.

مدیر آموزش و پرورش خمین گفت: از طرح‌های مهم در مدارس کشور اجرای طرح شهید عجمیان است که با محوریت گروه‌های جهادی بسیج دانش آموزی و مشارکت همه ظرفیت‌های آموزش و پرورش از جمله نوسازی مدارس در سطح استان انجام می شود.

محمدحسن محمدی ادامه داد: هرساله در پروژه مهر (طرح شهید عجمیان) از مهارت‌های بسیج دانش آموزی و فرهنگیان به شکل داوطلبانه استفاده می‌شود.

دبیر شورای آموزش و پرورش خمین اظهار کرد: پارسال بسیج فرهنگیان خدمات خوبی به مدارس حاشیه شهر ارایه کرد و انتظار می‌رود امسال هم بسیج دانش آموزی و بسیج فرهنگیان این همکاری را در بهسازی مدارس داشته باشند.

محمدی یادآور شد: یک‌هزار تن آسفالت در مرحله اول در چهار مدرسه شهرستان توزیع شد و اکنون ۹۰ درصد مدارس شهرستان نیازمند آسفالت هستند.

بخوانید:  رشد و جوانی جمعیت برای مدیران تکلیف شرعی و قانونی ایجاد کرده است

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج خمین نیز گفت: هدف از اجرای طرح شهید عجمان شاداب سازی، بهسازی و مرمت مدارس با اولویت مناطق محروم و حاشیه شهرها است.

سرهنگ پاسدار مهدی نباتی با تاکید بر اینکه دانش آموزان هسته‌های اصلی امید در جامعه هستند، افزود: بسیج دانش آموزی یک مجموعه ارزشی و انسان ساز است که در راستای تربیت دانش آموز تراز انقلاب اسلامی در عرصه‌های مختلف نقش آفرینی می‌کند.منبع