بازگشت آلودگی هوا از فردا به تهران


بازگشت آلودگی هوا از فردا به تهران

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، وضعیت جوی این استان در بعضی ساعات بارش برف، پدیده مه و کولاک برف در ارتفاعات همچنین به‌تدریج کاهش کیفیت هوا و افزایش آلاینده‌ها پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری برنا؛ با بررسی نقشه‌های هواشناسی، تصاویر ماهواره‌ای و خروجی مدل‌های پیش‌یابی عددی برای امروز (۲۵ دی) با فعالیت سامانه بارشی در استان به‌ویژه نیمه‌شمالی و ارتفاعات تا اوایل شب در بعضی ساعات بارش برف، پدیده مه، گاهی وزش باد و در ارتفاعات استان احتمال کولاک برف نیز پیش‌بینی می‌شود.  

از فردا به دلیل سکون نسبی جو و عدم وزش باد قابل ملاحظه، روند افزایش آلاینده‌ها و کاهش کیفیت هوا تا انتهای هفته به‌ویژه در ساعات پرتردد در مناطق شهری پرجمعیت و صنعتی استان مورد انتظار است. 

امروز شاهد کاهش دمای روزانه و شبانه و فردا شاهد افزایش دمای روزانه (دمای بیشینه) به‌ویژه در مرکز و نیمه‌جنوبی استان و ماندگاری آن تا پایان هفته خواهیم بود.  برای دمای شبانه ( دمای کمینه) عدم تغییرات محسوس و تنها در مرکز و نیمه‌جنوبی استان از دوشنبه شب (۲۶ دی) افزایش نسبی بین دو تا سه درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود. در نتیجه توصیه‌ها و نکات مربوط به یخبندان شبانه و ساعات اولیه صبح مد نظر قرار گیرد.

آسمان تهران فردا (۲۶ دی ) قسمتی ابری در صبح یخبندان و به‌تدریج غبار محلی با حداقل دمای ۱- و حداکثر دمای ۶ درجه سانتیگراد و طی ‌سه‌شنبه (۲۷ دی) قسمتی ابری و غبار محلی و به‌تدریج ابری، گاهی وزش باد ملایم و اواخر وقت غبارآلود با حداقل دمای صفر و حداکثر دمای ۷ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود. 

طی ۲۴ ساعت گذشته نیز ایستگاه فیروزکوه با کمینه دمای ۱۱- سردترین ایستگاه هواشناسی بود. 

انتهای پیام/


آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

منبع