بازگشت به مدار تولید 2504 واحد صنعتی راکد با حمایت وزارت صمت


بازگشت به مدار تولید 2504 واحد صنعتی راکد با حمایت وزارت صمت

2 هزار و 504 واحد صنعتی راکد و تعطیل در داخل و خارج شهرک‌ها، از زمان استقرار دولت سیزدهم، احیا شده و به چرخه تولید بازگشتند.

به گزارش خبرگزاری برنا، یکی از دغدغه‌های دولت سیزدهم رونق بخشی به کسب و کارها و فعال‌سازی و احیا واحدهای صنعتی راکد است؛ براساس گزارش تحول در بخش صنعت، معدن و تجارت وزارت صمت از زمان استقرار دولت سیزدهم و با  اقدامات وزارت صمت، 2 هزار و 504 واحد صنعتی راکد و تعطیل در داخل و خارج شهرک‌های صنعتی فعال شده است. 

از اهم دستاوردها و اقدامات دولت در حوزه کسب و کار همچنین می توان به راه اندازی بازار خدمات کسب و کارها اشاره کرد که در مرحله اول 24 خدمت کسب و کار شناسایی و بخش‌هایی از آن ساماندهی و عملیاتی شده است. 

ساماندهی، شفاف‌سازی و تسهیل فرآیندهای صدور مجوزها و اجرای قوانین و مقررات مرتبط با اتصال مجوزها به درگاه ملی نیز از جمله دستاوردهای مهم دولت و وزارت صمت در حوزه کسب و کار بوده است. 

تهیه بسته های سیاستی و تشویقی و رفع موانع برای تصویب در مراجع ذیربط شامل بسته سیاست‌های ارزی و تجاری، بسته رفع موانع تولید و سرمایه‌گذاری‌، بسته تامین مالی‌، بسته شفافیت جریان کالا، بسته ساماندهی لکه‌های صنعتی و توسعه صنعتی در محدوده 120 کیلومتری تهران، بسته جلوگیری از رسوب کالا و سایر موارد با پیشنهاد این وزارتخانه و در مراجع ذیربط شامل شورای عالی هماهنگی سران قوا، هیات وزیران و ستاد هماهنگی اقتصادی دولت به تصویب رسیده است. 

انتهای پیام/

 


آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف

منبع