بازیکنان حق‌ دارند تمرکز داشته باشند/ هدف ما خوشحال کردن مردم است

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالفمنبع

سرمربی تیم ملی ایران در پاسخ به این سوال که به نظر می‌رسد در نبود شما به تیم ملی آسیب زیادی رسیده است، گفت: الان بازیکنان من برای بازی آینده بسیار آماده‌تر هستند و سعی می‌کنیم‌ بازی‌ بعدی را ببریم. باید درس‌هایی را یاد می‌گرفتیم و باید تمرکز کافی داشته باشیم و هیچ موضوعی در اطراف تیم نباشد.اگر می‌توانستم به عقب برگردم شاید می‌شد بعضی تصمیم‌ها را عوض کنیم. وظیفه ما این است که شرایط‌ تیم را بهتر کنیم.

وی افزود: این بچه ها فقط می‌خواهند فوتبال بازی کنند. همه تیم‌ها مسایلی دارند. بازیکنان ما حق‌ دارند تمرکز داشته باشند و درست نیست برخی از بازیکنان من توقعاتی دارند که وظیفه آنها نیست.

وی افزود: اگر قبل از بازی فکر کنید شانس زیادی ندارید، اشتباه کرده‌اید. ما وظیفه داریم‌ تیم‌ را آماده کنیم‌ و مسایل دیگر دست ما نیست.

سرمربی تیم ملی فوتبال در خصوص اینکه امروز بدترین نتیجه ایران در تاریخ جام های جهانی رقم‌خورده است، گفت: اجازه دهید فوتبال قضاوت کند و برای من در این لحظات جالب نیست در خصوص‌ فوتبال صحبت کنم. این اعتبار را دارم که در خصوص آینده تیمم برنامه داشته باشم. وجهه من به خاطر این نتیجه تحت تاثیر قرار گرفته و من کل مسئولیت نتیجه را قبول می‌کنم اما بعد از ۴۰ سال کار توانایی دارم آنها را برای دیدار با ولز آماده کنم. تاکید می‌کنم شما حتی نمی‌توانید تصور کنید که در پشت صحنه، این‌ بازیکنان چه شرایطی داشتند ولی بدانید آنها فقط می‌خواهند فوتبال بازی کنند.

بخوانید:  تغییر با داشتن نگاه تحولی ایجاد می‌شود

انتهای پیام//

وی تاکید کرد: از کسانی که نمی‌خواهند از تیم پشتیبانی کنند، می‌خواهم‌ به‌ ورزشگاه نیایند. ما آن‌ها را نیاز نداریم و این چیزی هست که بازیکنان آن را احساس می‌کنند.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران گفت: اگر بخواهیم به تیم‌های پرقدرت دنیا نزدیک شویم‌، باید مسایل زیادی را در نظر بگیریم، در غیر این صورت هیچ‌ وقت به سطح آن‌ها نخواهیم رسید.

کی‌روش در خصوص‌ مصدومیت بیرانوند، گفت: پزشکان نتوانستند خون‌ریزی او را متوقف کنند. بینی بیرانوند شکسته بود. او دیگر توان ادامه بازی را نداشت و متاسفانه از بازی بیرون رفت.


آیا این خبر مفید بود؟

کی‌روش گفت: باید به بازیکنان اجازه دهیم برای مردمشان بازی کنند و اجازه دهید آنها بازی‌ کنند و معنای این حرف این نیست که بازیکنان احساس ندارند.

وی تصریح کرد: چیزی که من می‌توانم بگویم این است که در فوتبال بازیکنان باید همه فکرشان را برای موفقیت بگذارند. همه می‌توانند به ورزشگاه بیایند اما ما از کسانی که برای فوتبال نمی‌آیند ومی‌خواهند شرایط را برهم بزنند، استقبال نمی‌کنیم.

سرمربی تیم ملی ایران در پاسخ به این سوال که در بازی آینده چقدر تغییرات خواهیم داشت، عنوان کرد: شاید نمی‌توانم به این سوال قبل از بازی ولز جواب بدهم و باید این موضوع را درست تحلیل کنیم و بعد تصمیم بگیریم.

سرمربی تیم ملی ایران‌ در پاسخ به این سوال که چه چیزی از دست شما خارج هست، گفت: سوال شما را متوجه نمی‌شوم اما اگر برخی چیزها دست من بود، نمی‌گذاشتم برخی مسایل رخ دهد. سال‌ها هست که بازیکنان خود را می‌شناسم و آنها همیشه یک هدف داشتند و این هدف خوشحال کردن مردم بوده و به آنها افتخار می‌کنم.

بخوانید:  توانمندی و سطح علمی پزشکان و جامعه پزشکی ورزشی ارتقا یافته است
به گزارش خبرگزاری برنا، کارلوس کی‌روش، سرمربی تیم ملی فوتبال ایران بعد از شکست سنگین مقابل انگلیس در اولین دیدار جام جهانی ۲۰۲۲ قطر اظهار داشت: در نیمه‌ اول کار برای ما تمام شده بود و تنها هدف ما این بود که بتوانیم شجاع باشیم و بجنگیم.

وی ادامه داد: در سطح بسیار بالایی از فوتبال بازی می‌کردیم و همه بازیکنانم خیلی خوب بازی کردند اما تجربه حریف را نداشتند. ما از حریف‌ خیلی چیزها یاد گرفتیم و قطعا در بازی‌های آینده بهتر خواهیم شد.

کی‌روش در خصوص اینکه در نشست خبری از صعود ایران صحبت کرد و امروز از افرادی صحبت می‌کند که بهتر است خانه بنشینند و به ورزشگاه نیایند، تصریح کرد: در سال ۲۰۱۱ کار با تیم ملی را شروع کردیم و روز های بسیار خوبی را پشت سر گذاشتیم.

کی روش در خصوص ترکیب اولیه تیم ملی اظهار داشت: من در انتخاب این تصمیم اشتباه نکردم و آن چیزی که در این بازی اشتباه بود کیفیت و سرعت بازیکنان انگلیسی بود و ما نتوانستیم خودمان را با حریف هماهنگ کنیم. در مورد ترکیب بازیکنان هم بعد از بررسی دقیق اگر نیاز باشد تغییرات را ایجاد می‌کنیم.

کی‌روش گفت: در ایران فوتبال مصنوعی نیست و علاقه به فوتبال واقعی هست و در رویای همه این است که فوتبال بازی کنند و موفق شوند. از همه می‌خواهم اجازه دهند این بچه ها بازی کنند و نماینده خوبی برای مردم ایران باشند.