بازی عاشورایی/ فصل قیام (مختار)

تقارن این روزها با ایام محرم و صفر سبب شد تا برآن شویم تا بازی فصل قیام را بار دیگر معرفی کنیم تا اگر این روزها قصد کردید تا بازی مذهبی انجام دهید، امکان بهره‌گرفتن از آن را داشته باشید.

مقدمه

طی چند سال اخیر شاهد پیشرفت استودیوهای داخلی در طراحی و ساخت بازی‌های رایانه‌ای بوده‌ایم. در این مدت بازی‌های بسیاری در سبک‌های مختلف و برای انواع پلتفرم‌ها توسعه یافته و منتشر شده‌اند. در این میان یکی از آثار درخشان، عنوانی است که با اقتباس از داستان قیام مختار ثقفی در سبک اکشن ماجرایی ساخته شده؛ این بازی به نوبه‌ی خود از لحاظ گیم پلی و کیفیت ساخت فنی، جهشی در صنعت بازی‌ سازی کشور به حساب می‌آید.

روایت بازی

بازی عاشورایی/ فصل قیام (مختار)

تقارن این روزها با ایام محرم و صفر سبب شد تا برآن شویم تا بازی فصل قیام را بار دیگر معرفی کنیم تا اگر این روزها قصد کردید تا بازی مذهبی انجام دهید، امکان بهره‌گرفتن از آن را داشته باشید.

بر خلاف آنچه در “سفیر عشق” شاهد بودیم، داستان مختار: فصل قیام در مکان‌های متعددی اتفاق می‌افتد؛ در روند داستان بازی مراحلی در شهر‌های مکه، طائف و مکان‌های مهمی همچون زندان و مسجد کوفه اتفاق می‌افتند. تقریبا تمامی این مکان‌ها در بازی با مدل‌سازی دقیق از نقشه‌های تاریخی و تصاویر هوایی ساخته شده‌اند. داستان مختار: فصل قیام از زندان ابن زیاد آغاز می‌شود و پله پله تا رسیدن مختار به مکه و شکل گیری موج قیام، ماجرای پس از قیام عاشورا را روایت می‌کند.

بخوانید:  فیلمبرداری فیلم "اَبله" به پایان رسید

سخنی با والدین

گیم پلی بازی مختار: فصل قیام بر دو پایه استوار است؛ دفاع و حمله. در واقع سیستم مبارزات بازی مشابه چیزی‌ست که در بسیاری از عناوین این سبک پیش از این دیده‌ایم. غالبا پیروزی در مبارزات بازی نیازمند زمان‌بندی درست برای دفع ضربات دشمنان و اقدام به موقع برای ضد حمله است. در صورت اجرای درست این ۲ قدم شما می‌توانید دشمنان را با ضرباتی مهلک از پا دربیاورید. علاوه بر شمشیر، تیروکمان نیز در بازی در اختیار دارید و می‌توانید برخی دشمنان را از دور هدف قرار دهید. 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا؛ بار دیگر ایام عزاداری سید و سالار شهیدان فرارسید، حسین بن علی علیه السلام بیش از حدود 14 قرن است که در دشت بلا به شهادت رسیده و جهان در غمش در سوگ به سر می‌برد. بعد از شهادت ثالار شهیدان قیام‌های متعددی در دنیای اسلام به خونخواهی حضرتش شعله‌ور شد که قیام “مختار ثقفی” یکی از آن‌ها است.

طراحان جهان بازی تلاش کرده‌اند که در تک تک مراحل بازی، حس و حال تاریخی را با ذره‌ای چاشنی سورئال ترکیب کنند. در برخی مراحل بازی شما در واقع باید رویاها و یا به عبارتی ذهنیات مختار را بازی کنید. عناصر خیالی در این مراحل بازی به خوبی به کار گرفته شده‌اند. البته که استفاده از موتور گرافیکی Unreal Engine 4 نیز در ارائه‌ی تصویرسازی با کیفیت در این بازی بی‌تاثیر نبوده. آنچه این فضاسازی عمیق را در القای حس مناسب به بازیکن یاری کرده، صداگذاری بسیار خوب بازی است. صداگذاری محیطی بازی، استفاده از گویندگان ماهر و شناخته شده و البته انتخاب و ساخت موسیقی مناسب در کیفیت بالای صداگذاری مختار: فصل قیام نقشی اساسی ایفا می‌کنند.

بخوانید:  مرضیه برومند رئیس شد !/علی نصیریان پست گرفت/ سینمای بی تماشاگر گران شد/اعتیاد آتقی را از پا در نیاورد اما بی اعتنایی چرا!

منبع

|