باند فرودگاه بجنورد بازگشایی شد


باند فرودگاه بجنورد بازگشایی شد

مدیر فرودگاه شهدای بجنورد گفت: عملیات یخ زدگی و برف روبی سطح باند این فرودگاه امروز (دوشنبه) به اتمام رسید و اینک باند اصلی آن برای انجام پروازها عملیاتی شده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا، محمدابراهیم قدمگاهیاظهار کرد: بدلیل شرایط نامساعد جوی و بارش برف شرکت هواپیمایی ماهان پرواز خود را از ۱۹ دیماه در این فرودگاه لغو کرد و عملیات برف روبی از امروز انجام شد.

وی تصریح کرد: اینک شرایط باند برای نشست و برخاست هواپیما مناسب است و این شرایط را به تهران نیز اعلام کرده ایم.

مدیر فرودگاه شهدای بجنورد افزود: پرواز امرز شرکت ماهان با توجه به مساعد شدن هوا با تاخیر یک و نیم ساعته و اعلام اطلاعیه جدید هواشناسی در این باند نشست.

وی افزود: مسافران قبل از عزیمت به فرودگاه برای اطلاع از آخرین وضعیت پرواز خود با اطلاعات پرواز به شماره تلفن ۱۹۹ یا تلفن مستقیم فرودگاه ۳۲۲۳۵۰۰۰ ۰۵۸ تماس بگیرند.

مدیر فرودگاه شهدای بجنورد گفت: در حال حاضر شرکت های ایران ایر و ماهان در این مسیر هوایی در طول هفته پنج برنامه پروازی دارند در حالی که سال گذشته بیش از هفت برنامه پروازی در این فرودگاه انجام می شد.

 استان یک میلیون نفری خراسان شمالی در شمال شرق کشور قرار دارد و فاصله بجنورد مرکز این استان تا تهران افزون بر ۷۰۰ کیلومتر و تا مشهد ۲۵۰ کیلومتر است

این فرودگاه از حدود سال ۱۳۲۷ دارای تاسیسات مختصری بوده و برای اهداف سم پاشی مورد استفاده قرار می گرفته است و در سال ۱۳۶۷ این فرودگاه مجددا طراحی شد و در سال ۱۳۷۱ عملیات اجرایی آن آغاز و در سال ۱۳۷۵ به بهره برداری رسید.

فرودگاه بجنورد از زمان بهره برداری تا سال ۱۳۸۴ فرودگاه اقماری فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد محسوب می شد، اما در سال ۱۳۸۵ به عنوان یک فرودگاه مستقل معرفی شد.

به نقل از ایرنا

انتهای پیام


آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

منبع