بانک‌ها از ارائه تسهیلات در راستای قانون جهش تولید مسکن طفره می‌روند

کیومرث سرمدی، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری برنا در مورد قراردادنزمین  و تسهیلات در اختیار مردم برای مشارکت در ساخت مسکن، گفت: دولت بر اساس تکالیف قانونی و وعده هایی که به مردم دادبرای حل مشکل مسکن باید طوری سیاست گذاری  کند که عرضه ما متناسب با تقاضا شود که با این افزایش قیمت ها در مسکن مواجه نشویم.

وی اظهار کرد:  سیاست کلی این است که دولت بتواند در بحث واگذاری زمین کارها را پیش ببرد و زمین واگذار کند. دولت باید ساخت مسکن را به مردم  واگذار کند که خودشان با توجه به نظارت و حساسیت خود حضور پیدا کنند. با این روش  مشکل مسکن نیز  راحت ترحل می شود.

سرمدی تصریح کرد:  قانون جهش تولید مسکن به خوبی اجرایی نمی شود. مشکل هم به واگذاری زمین و تسهیلات و موانعی که بانک هاایجاد می کنند برمی گردد. در واقع گره کار برمی گردد به تسهیلات بانک ها که طفره می روند و مشکلاتی را ایجاد می کنند.

انتهای پیام منبع

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: هر جا ما بصورت منطقی مردم را پای کار آوردیم توفیق داشتیم. از اول انقلاب از مشکل جنگ تا مسائل اقتصادی هر جا مردم مشارکت داشتند مشکلات راحت تر  حل شد و امسال هم با توجه به سخنان رهبر انقلاب در بحث تورم و جهش تولید و افزایش مشارکت مردم باید این بند از قانون جهش تولید در مورد واگذاری زمین به مردم  برای ساخت مسکن  را مورد توجه قرار دهیم  و قطعا اگر اینجا هم مردم وارد شوند توفیقات بیشتری را خواهیم داشت.

بخوانید:  برخورد با افزایش قیمت تاکسی‌های اینترنتی

وی تصریح کرد: باید تصدی دولت برای ساخت مسکن و واگذاری زمین  به مردم در کنار هم طوری پیش برود که بخشی از معضل مسکنحل شود.