بانک شهر در پرداخت تسهیلات بایستی با شهرداری قزوین تعامل بیشتری داشته باشد

انتهای پیام منبع

به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ به نقل از روابط عمومی شورای شهر، ولی چگینی در جلسه علنی شورا که عصر یکشنبه با دستور کار بررسی لوایح شهرداری قزوین برگزار شد در طرح دیدگاه خود پیرامون لایحه افزایش 300 میلیارد تومانی سهام شهرداری در بانک شهر گفت: باید برای اعضای شورا پاسخ یکسری سوالات از جمله ارزش هرسهم بانک شهر و وضعیت افزایش سرمایه 200 میلیون تومانی که در ده ماه گذشته اتفاق افتاد، به صوت شفاف و روشن ارایه شود تا بتوانیم در خصوص این لایحه تصمیم گیری کنیم.  
 
وی افزود: درمدت ده ماه اخیر 206 میلیارد تومان به بانک شهر برای افزایش سرمایه پرداخت شده که در حال حاضر نه سود پول داده شده و نه اینکه افزایش سهام برای شهرداری لحاظ شده است. 
  
چگینی با اشاره به درخواست شهرداری قزوین مبنی بر دریافت تسهیلات 1500 میلیارد تومانی از بانک شهر گفت: متاسفانه بانک شهر تنها با 50 میلیارد تومان این درخواست موافقت کرده که آن هم برای خرید و نوسازی سیستم حمل و نقل عمومی است در حالی که شهرداری برای تکمیل پروژه های عمرانی خود نیازمند 1500 میلیارد تومان اعتبار است.  
 
رئیس کمیسیون مالی شورای اسلامی شهر قزوین اظهارداشت: با توجه به این شرایط و درصورت همکاری نکردن بانک شهر با شهرداری قزوین باید برای افزایش سرمایه و یا جایگزینی بانکی دیگر در سهام تجدید نظر شده و تدبیر اساسی صورت گیرد.

بخوانید:  شهادت ۱۷۴ فلسطینی همزمان با حکم دادگاه لاهه علیه اسرائیل