باید به مکانیزاسیون برای افزایش کیفیت تولید و بهره وری محصولات کشاورزی توجه ویژه شود

وی با بیان این که، با همت دولت سیزدهم سال گذشته صادرات برنج آزاد و تعرفه گمرکی صفر شده است، ادامه داد: محدودیت ها در بازار عرضه و تقاضای محصولات کشاورزی داخلی و خارجی معنایی ندارد، فقط باید رقابت ایجاد شود.


وی گفت: پارسال صادرات مرکبات استان به چین عملیاتی شد، برای صادرات برنج نیز امسال برنامه داریم.


نماینده عالی دولت در مازندران بیان داشت: همسو با این رویکرد باید به ۲ مقوله مکانیزاسیون و موسسات تحقیقاتی برنج با هدف افزایش کیفیت تولید و بهره وری محصولات کشاورزی به خصوص برنج و مرکبات در استان توجه ویژه شود.


آیا این خبر مفید بود؟

استاندار مازندران: باید به مکانیزاسیون برای افزایش کیفیت تولید و بهره وری محصولات کشاورزی توجه ویژه شود

وی وجود برنج خارجی و مخلوط آن با برنج داخلی مازندران در این استان را خیانت دانست و اضاافه کرد: صادرات برنج مازندران باید برند کشور و دنیا شود.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری برنا از مازندران ، سید محمود حسینی پور، روز یکشنبه در آیین نشاء مکانیزه برنج مازندران در روستای خاریک بخش مرکزی ساری، افزود: برنج و برنجکاری با حیثیت کشاورزان مازندران گره خورده است، نگاه معنوی به تولید برنج سر سفره، فرهنگی بی نظیر است که باید حفظ شود.

حسینی پور ادامه داد: در همین راستا حمایت ویژه از بخش خصوصی را با هدف ساماندهی بازار برنج و مرکبات به نفع کشاورزان در دستور کار داریم.

بخوانید:  چاپ استیکر و چاپ شبرنگ چه تفاوت هایی دارند؟

سید محمود حسینی پور، در آیین نشاء مکانیزه برنج مازندران توجه ویژه به مکانیزاسیون را یک ضرورت برای افزایش کیفیت تولید و بهره وری محصولات کشاورزی دانست و گفت: صادرات برنج مازندران باید برند کشور و دنیا شود و ما برای صادرات برنج مازندران، امسال برنامه داریم. ‎

استاندار مازندران تصریح کرد: باید سرعت رقابت محصولات کشاورزی استان را با بهره وری و تکنولوژی جدید افزایش بدهیم.

منبع

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف