باید جلوی فساد و منکرات را گرفت

انتهای پیام

رئیس ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر استان البرز در ادامه گفت: زلزله‌ای که در خوی آمده دوستانی که می‌توانند کمک کنند و خدماتی داشته باشند خدماتشان را می‌توانند در مصلی انجام بدهند. ترکیه و سوریه هم برادران ایمانی ما هستند. ضمن ابراز همدردی با خانواده‌های بازماندگان آن‌ها کسانی که می‌توانند کمک کنند.

ناامید کردن مردم در این زمان درست نیست

روح ایام عید پیروزی انقلاب بخصوص ۲۲ بهمن میثاق است

باید حفظ سرمایه اجتماعی و شهری را داشته باشید و بالا ببرید

خطیب نماز جمعه کرج در بخش دیگری بابیان اینکه دستگاه‌های مسئول به اسم کار فرهنگی که باید کار فرهنگی کنیم و دعوت کنیم و امثال این‌ها وظایف قانونی خودشان را درباره فساد و منکرات کنار نگذارند، گفت: باید جلوی فساد را گرفت. باید جلوی منکرات را گرفت. معروفات را باید توسعه داد. می‌گویند می‌خواهیم کار فرهنگی و ایجابی کنیم خب بکنید.

به گزارش خبرگزاری برنا از استان البرز، آیت‌الله سید محمد مهدی حسینی همدانی ظهر امروز در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه بیست و یکم بهمن‌ماه در مصلای بزرگ امام خمینی رحمه‌الله علیه کرج با اشاره به ایام دهه فجر پیروزی انقلاب اسلامی ایران، اظهار کرد: بعد از سال ۱۳۲۰ تا سال ۱۳۵۷ که محمدرضا پهلوی این شخصیت وا‌داده شهوت‌ران، قدرت را از سفارت انگلیس باواسطه گری محمدعلی فروغی تحویل گرفت، همان مسیر پدر قلدرش را باسیاست‌های آمریکا و انگلیس ادامه داد.


آیا این خبر مفید بود؟

امام با تیزبینی همه جوانب را رصد می‌کند و حافظ ارزشها و آرمانهاست

وی در ادامه گفت: کسی که از چراغ‌قرمز رد شد جریمه می‌کنند و برایش کلاس می‌گذارند و نصیحت می‌کنند. این‌ها باید در کنار هم باشد و الا جامعه آسیب می‌بیند. آقایان حواسشان باشد کسی که سم خورده را باید انگشت کرد در حلقش تا سم را بالا بیاورد. بگوییم نه این کار خشن است باید با ایشان کار فرهنگی کنیم از او بخواهیم توضیح بدهد که چرا سم خوردی کار خوبی نیست. تا توضیح بدهید که او مرده است. اول باید برخورد کرد و بیماری را از او دور کرد بعد با او صحبت کرد لذا به هر جهت این مسیر غلطی است که دارد طی می‌شود و باید مواظب بود که به این بهانه آقایان کار را ترک نکنند.

بخوانید:  جشنواره پخت آبزیان و غذاهای دریایی در شهر فرح آباد

باید هم کار فرهنگی و هم اعمال قانون کرد

آیت‌الله حسینی همدانی بابیان اینکه روح ایام عید پیروزی انقلاب بخصوص ۲۲ بهمن میثاق است، تصریح کرد: همه مردم با همه گرایش‌ها و نظراتی که دارند در این میثاق عمومی برای حفظ ماهیت انقلاب و ارزش‌های آن حاضر می‌شوند و با امام و شهدا تجدید پیمان می‌کنند و نسبت به استمرار اهداف و آرمان‌های انقلاب تا ظهور دولت خورشید عالم‌تاب مهدوی حمایت می‌کنند.

فشار حداکثری آمریکا برای ایران شکست حداکثری برای خودش شد

وی بابیان اینکه در تصویب قوانین شهری برای ارتقاء امور مسیری طی می‌شود که ضررهای زیاد اجتماعی به همراه دارد باید مواظب باشید و به مردم سختگیری نکنید، گفت: باید حفظ سرمایه اجتماعی و شهری را داشته باشید و بالا ببرید و مسیری که طی می‌کنید مسیری باشد که جلب سرمایه‌گذاری کند. افراد را در استان راغب کند که بیایند کاری انجام بدهند، تولید کنند و سرمایه ایجاد شود تا فعالیت‌های اقتصادی و تولید رشد کند. گاهی بعضی وقت‌ها با یک قانون که دست خود دستگاه‌هاست مثلاً مثل عوارض، کاری می‌کند که سرمایه از این استان به‌جای دیگر برود و بعد هم اشتغال آسیب ببیند. این را هم دوستان توجه داشته باشند.

وی در ادامه افزود: امام با تیزبینی همه جوانب را رصد می‌کند، حافظ ارزش‌ها و آرمان‌هاست، وقتی می‌بیند به اسلام و قرآن اهانت شده است و مسیری را می‌خواهند باز کنند تا بتوانند اسلام را از بین ببرند، حکم به ارتداد سلمان رشدی می‌کند؛ و در این راه مصلحت‌اندیشی و سبک‌سنگین کردن ندارد که الآن روابطمان با دنیا چه می‌شود الآن فلان ابرقدرت از این کار ناراحت می‌شود. اصلاً در این مسائل این‌گونه فکر نمی‌کند. اتفاقاً آن موقع که حکم سلمان رشدی را داد روابطی داشت با انگلیس برقرار می‌شد که اگر می‌خواستند سیاست‌بازی داشته باشند باید آن موقع این حرف را نمی‌زدند. او امام است باید بزرگ‌تر از این افق دید داشته باشد که دارد. ۲۵ بهمن سال ۶۷ امام این حکم تاریخی را دادند.

بخوانید:  انجام اصلاح زیر ساخت‌ها در حوزه گردشگری در سال ۱۴۰۱

آیت‌الله حسینی همدانی در ادامه گفت: این حرف غلط است که می‌گویند ما فعلاً کاری نمی‌کنیم چون می‌خواهیم کار فرهنگی کنیم. باید این کارها را هم‌زمان کرد. هم کار فرهنگی کرد هم اعمال قانون کرد و الا پس از امروز پلیس کسانی که سرعت غیرمجاز دارند و دوبله پارک می‌کنند یا چراغ‌قرمز را رد می‌کنند و سبقت غیرمجاز دارند با این‌ها کاری نداشته باشد. بگویند با این‌ها کاری نداشته باشید می‌خواهیم کار فرهنگی کنیم. از این به بعد می‌خواهیم برایشان کلاس بگذاریم و توضیح بدهیم که کار بدی است نباید از چراغ‌قرمز عبور کنند.

آیت‌الله حسینی همدانی در ادامه بابیان اینکه این دوران هم مسائل فراوانی دارد از خیانت‌هایی که به ملت و کشور کردند که اگر بخواهم مختصراً در خطبه بیان کنم باید چند ماه فقط رئوس مطالب را بگویم، گفت: از خیانت‌های پهلوی دوم هم یکی بخشیدن خاک بود که به شوروی قسمتی را بخشیدند و منطقه نفت‌خیز بحرین را هم به دستور انگلیس‌ها واگذار کردند که هویدا گفته بود بحرین دختر خودمان بود و شوهرش دادیم.

دوستانی که می‌توانند به زلزله‌ خوی کمک کنند و خدماتی داشته باشند

آیت‌الله حسینی همدانی در ادامه گفت: چرا جلوگیری می‌کنند؟ چهارشنبه‌ها در ملاقات عمومی مکرر از این مسائل می‌آید که حکم شده و بررسی هم می‌کنم می‌بینم درست است ولی یک آقای مریضی که مسئول شده نمی‌گذارد کار پیش برود. مسئولین بالاتر این‌ها را باید دقت کنند که ناامید کردن مردم در این زمان که حضرت آقا هم تأکید کردند درست نیست. بنا ندارم اسم دستگاه‌ها را فعلاً ببرم و نمی‌گویم ولی در ذهنم هست که چه کسانی دارند این کار را می‌کنند.

آیت‌الله حسینی همدانی بابیان اینکه این انقلاب با همه این فرازوفرودها و خوشی و تلخی‌هایی که داشته مسیرش را با رهبری رهبران حکیم و فرزانه خود طی کرده است، گفت: گوشه‌ای از رهبری‌های امامین انقلاب را برای شما میگویم. قطعاً اگر رهبری‌های امام از ۱۵ خرداد سال ۴۲ تا سال ۶۸ نبود پیروزی و بعد تثبیت انقلاب صورت نمی‌گرفت. اصلاً امت بدون امام معنا ندارد. امت اسلامی با امامش، امت است.

بخوانید:  راه‌اندازی سامانه یکپارچه مدیریت در پارکینگ‌های شهر قم
روز بیست و دوم فرصتی شده برای خنثی شدن تهدیدات و انتقال مفاهیم بلند انقلاب به دیگران

دستگاه‌های مسئول به اسم کار فرهنگی وظایف قانونی خودشان را درباره فساد و منکرات کنار نگذارند

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالفمنبع

امت بدون امام معنا ندارد / امت اسلامی با امامش، امت است

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان البرز در ادامه خاطرنشان ساخت: هرسال دشمنان انقلاب سعی می‌کنند تا کاری کنند مردم در اجتماع عظیم روز پیروزی جمع نشوند و هرساله مأیوس شده‌اند و اتفاقاً روز بیست و دوم فرصتی شده است برای خنثی شدن تهدیدات و انتقال مفاهیم بلند انقلاب به دیگران که در این روزها ظلم و جهل و فساد خاندان پهلوی و سیاست‌های استعماری که در ایران واقع بود بیان می‌شود و دستگاه‌های مختلف دستاوردها و ثمرات بی‌شمار انقلاب را تبیین می‌کنند که باید در این مسیر گام‌های بیشتری برداشت.

رئیس ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر استان البرز بابیان اینکه در منطقه غرب آسیا آمریکا زمین‌گیر شده و راه نفس او بسته است بعد از ایران، فلسطین و عراق و سوریه و افغانستان و لبنان و یمن آبرویی برای این ابر قدقد نگذاشته‌اند و دائم خفت و ذلت می‌بیند، گفت: برای ایران فشار حداکثری درست کرد و برای خودش شکست حداکثری شد و به غرب آسیا ۷ سال جنگ نیابتی تحمیل کرد اما محور مقاومت او را مجبور کرد از افغانستان و کشورهای دیگرِ منطقه مفتضحانه خارج شود و تمام هیمنه نظامی و فناوری‌های تسلیحاتی‌اش با ضربه‌ای که ایران به‌عین الاسد از بین رفت و رسوا شد. روزهای جمعه هم نمازگزاران مؤمن و معتقد به وعده‌های الهی برای او و همه مستکبران عالم مرگ می‌خواهند.