باید سیستماتیک در خدمت استعدادهای برتر کشور باشیم/ورزش‌های غیرالمپیکی نیز برای ما همانند ورزش‌های المپیکی مهم است

وزیر ورزش و جوانان در پایان گفت: امیدواریم که این استعدادها تا سال‌های سال موجب ایجاد شوق و شعف در کشور شوند و با افتخارآفرنیی که در میادین مختلف انجام می‌دهند الهام‌بخش برای همه نوجوانان و جوانان دیگر باشند.

وی درخصوص این ملاقات گفت: این ورزشکار در این دیدار به مشکلات خود از قبیل نداشتن بیمه و شغل اشاره و عنوان کرد که از سه کشور دعوت‌نامه دارد ولی دوست دارد برای کشورش به میدان برود. این ملی‌پوش ایران اشاره داشت که آقای توماس باخ با او تماس گرفته و پیگیر احوالش بوده است و او نیز به آقای باخ گفته که برای مطرح کردن مشکلاتم با وزیر ورزش میخواهم ملاقات کنم و هیچ‌گونه برخوردی با من صورت نگرفته است. این موضوع همان ارجافی است که پیش از این به آن اشاره کردیم که برخی به دنبال شایعه‌پراکنی هستند.

وزیر ورزش و جوانان خاطرنشان کرد: امیدوارم که توفیق خدمت برای همه ما باشد که بازهم شاهد برگزاری اینچنین مسابقاتی در رشته‌های المپیکی و غیرالمپیکی باشیم. ما در رشته‌های انبوه غیر المپیکی نیز استعدادهای خوبی داریم که مشغول به فعالیت هستند.

انتهای پیام/


آیا این خبر مفید بود؟

وزیر ورزش و جوانان همچنین با اشاره به برخی شایعه‌سازی‌ها درخصوص حذف تیم ملی فوتبال از جام جهانی اظهار داشت: بی پایه و اساس صحبت‌هایی انجام می‌شود که همان ارجاف یا شایعه پراکنی است که باید جلوی آن را بگیریم. همه مردم ایران منتظر هستند که ملی‌پوشان حضور قوی در جام جهانی داشته باشند. به نتایج قهرمانان همه حساس هستیم و این همان غرور و تعصب به کشور است.

بخوانید:  ایران تولید اورانیوم ۶۰درصدی خود را افزایش داد

سجادی ادامه داد: ما چند اصل در تعلیم و تربیت داریم که اولین آن اصل فعالیت است. بر این مبنا بچه در سنین رشد فعالیت می‌کند و ممکن است به ورزش‌های مختلفی علاقه داشته باشد. جهش و فعالیت در ذات همه بچه‌ها وجود دارد و در ورزش نیز مجموعه‌ای از این فعالیت‌ها موجود است. از این‌رو ما فرصت آزمون و خطا نداریم و باید سیستماتیک درخدمت استعدادهای برتر کشور باشیم.

وی همچنین درخصوص لزوم استانداردسازی در ورزش خاطرنشان کرد: اگر مسابقه‌ای برگزار کنیم که خارج از ضوابط استاندارد باشد قطعا زحمات ما به نتیجه نخواهد رسید و وظیفه داریم که در همه حوزه‌های ورزش استانداردسازی را انجام دهیم.

وی گفت: ورزش‌های غیرالمپیکی نیز برای ما همانند ورزش‌های المپیکی مهم است و برای همه این رشته ها برنامه‌ریزی می‌کنیم. یکی از تکالیف ما تهیه دستورالعمل برای بازی‌های روستایی و بومی و محلی است.

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالفمنبع

وزیر ورزش و جوانان همچنین با اشاره به دیدارش با یکی از بانوان ورزشکار ایران گفت: این ورزشکار با حضور در وزارت ورزش و جوانان با ما دیدار داشت و درخصوص مشکلات معیشتی خود با ما صحبت کرد. درخصوص این دیدار صحبت‌های مختلفی انجام شد ولی اصل ماجرا این بود که این بانوی ورزش‌کار برای مطرح کردن مشکلات خود با ما ملاقات کرد.

به گزارش خبرگزاری برنا، سیدحمید سجادی وزیر ورزش و جوانان در مراسم اختتامیه سومین دوره المپیاد استعدادهای برتر با اشاره به برگزاری این المپیاد توسط وزارت ورزش و جوانان و آموزش و پرورش اظهار داشت: سعی ما این است که همکاری و مشارکت ما با وزارت آموزش و پرورش بازهم ادامه‌دار باشد و ممنونم از همه بزرگوارانی که در این مراسم حضور دارند.

بخوانید:  اقدام تروریستی در حرم مطهر شاهچراغ آخرین پرده برای ناایمن کردن ایران است

سجادی ادامه داد: برگزاری المپیاد تازه شروع راه است و حالا برنامه ما این است که حواسمان به نخبه ها باشد. طبق فرمایشات آیت‌الله رییسی باید به فکر معیشت ورزشکاران باشیم و این وظیفه ما است که در راستای ایجاد معیشت برای ورزشکاران تلاش کنیم.

وی افزود: خسته نباشید می‌گویم به همه دست‌اندرکاران برگزار کننده سومین دوره المپیاد استعدادهای برتر که با شرایط خوب مسابقات را برگزار کردند. زحمات زیادی نیز در پشت پرده کشیده شد که این دوره از المپیاد هرچه باشکوه‌تر برگزار شود. آقای پولادگر و خانم کاظمی‌پور نیز زحمت زیادی برای برگزاری این المپیاد کشیدند.