باید موضوعاتی که سبب التهاب در کشور می‌شود سریع حل و فصل شود/ تولید داخل ارزش پول ملی را تقویت می‌کند


وی بیان کرد: مهمترین برنامه ای که نجات بخش کشور است و در گذشته بر آن تاکید صورت گرفته ولی هنوز نتیجه نهایی خود را نشان نداده، تولید است تا تولید داخلی و درآمد ناخالص ما افزایش پیدا نکند ما نمی توانیم شاهد این باشیم که ارزش پول ملی ما تقویت پیدا کند. ارزش پول ملی هر کشوری از این جهت است که چقدر کار مولد صورت می دهد. کار واسطگی و دلالی کار سازنده و مفید نیست  یا قسمت جزئی از آن مفید است من موافق حذف کامل دلالی نیستم ولی ان مقداری از دلالی که مفید است یک صدم چیزی است که در کشور جاری است‌ ما باید همت خود را بگذاریم که تولیددر کشور تقویت شود. این تولید باید توام با کیفیت باشد چه در ارائه خدمات و چه در ارائه محصولات. درست است در موانعی قرار گرفتیم و گرفتار تحریم ها هستیم ولی قابلیت های خوبی در کشور وجود دارد و فعالیت هایی که شرکت دانش بنیان انجام می دهد ارزنده است و تلاش هایی که جهاد دانشگاهی می کند ارزنده است. در این صورت با افزایش تولید و کیفیت هم نظر مردم جلب می شود و هم قیمت ها متعادل می شود و این جزء مطالبات اساسی است.


میرسلیم: باید موضوعاتی که سبب التهاب در کشور می‌شود سریع حل و فصل شود/ تولید داخل ارزش پول ملی را تقویت می‌کند

وی در رابطه با حوزه سیاست خارجی دولت سیزدهم گفت: دولت سیزدهم اقداماتی را که در دولت قبل به طور کلی فراموش شده بود را تقویت کرد و این امر سبب شد جایگاه ایران از لحاظ عمومی بین همسایگان بیشتر شناخته شود و مناسبات  شکل منطقی تر به خود بگیرد ویژه در منطقه آسیا که الحمدالله نتیجه گیری خوبی صورت گرفته است و رسیدن به فرآیند اجرایی آن فعالیت گسترده ای را در داخل کشور طلب می کند.

بخوانید:  تسلیت مخبر به وزیر اسبق جهاد کشاورزی

وی در پیام نوروزی خود به مردم گفت: انشاالله که مردم هوشیاری خود را حفظ کنند همانطور که در 22 بهمن نشان دادند که در مقابل تمام توطئه ها انسجام خود را حفظ می کنند. روزگار ، روزگار ایستادگی و مقاومت و گذشت است. امیدواریم که دست دردست هم بتوانیم به طور جدی به مطالبات اصلی مردم برسیم و در این زمینه موفق شویم.

میرسلیم گفت: باید اقدامات نظارتی خود را درمجلس تقویت کنیم و وقت بیشتری را صرف کارهای نظارتی کنیم تا قوانین به تصویب رسیده در قوه مجریه به درستی اجرا شود.

سید مصطفی میرسلیم، نماینده مردم تهران درمجلس یازدهم در گفت و گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری برنا در رابطه با اولویت های مجلس در سال ۱۴۰۲ گفت: مسائلی که در کشور وجود دارد و نیازمند آن است که چاره ای برایش اندیشید، متعدد است که عمده آنها بر روی گروه های کم درآمد اثر گذار است و معیشت آنها را در معرض خطر قرار می دهد. اگر صداقت و همکاری وجود داشته باشد که البته در حال حاضر دولت نیت خیر دارد، تمام این‌مسائل حل شدنی است. ولی برای آنکه امکان رسیدن به راه حل مناسب وجود باشد باید موضوعاتی که سبب التهاب در کشور می شود سریع حل و فصل شود. از جمله این مسائل گرانی لجام گسیخته است، پیشنهاد مجلس، سال گذشته به دولت محترم کالابرگ هوشمند بود و درخواست کردیم که این مسئله حل شود تا حدود 10-12 قلم از اجناسی که مورد نیاز مردم و طبقات کم درآمد است، بصورت رایانه ای در اختیار مردم قرار گیرد که زندگی خود را بگذرانند و دولت سر فرصت به ریشه های اصلی بپردازد.

منبع

وی در ادامه با اشاره به سامانه رفاه ایرانیان تصریح کرد: دلیل به تاخیر افتادن کالابرگ الکترونیکی تکمیل نشدن سامانه رفاه ایرانیان بود و این مسئله به راستی آزمایی در حیطه توانایی های این سامانه نیاز داشت که 4 شرط آن امتحان شد و نتیجه مثبت کسب شد. امیدوارم با اجرای این مسئله ای که به دهک های اول تا سوم یا پنجم برمی گردد این موضوعات حل و فصل شود.


آیا این خبر مفید بود؟

عضو کمیسیون صنایع مجلس یازدهم تاکید کرد: اولویت ما در سال 1402 تاکید بر تولید افزایش ناخالص ملی است.