باید و نبایدهای خوراکی در شب کنکور


آیا این خبر مفید بود؟

لبنیات و مشتقات آن مانند شیر گاو و بستنی در افراد به دلیل افزودنی‌های موجود حساسیت ایجاد می‌کند مثلا لاکتوز موجود در شیر باعث اضطراب می‌شود یا مصرف بیش از حد نوشابه‌های گاز دار، در ایجاد استرس و اضطراب افراد موثر است، در روز کنکور از مصرف لبنیات به دلیل ایجاد تهوع و دل درد احتمالی و مایعات زیاد به دلیل برهم خوردن تمرکز و تکرر ادرارباید خودداری شود.


مدیریت انرژی تاثیر بسیار زیادی در کنکور دارد، افراد باید از غذا‌های چرب استفاده نکنند، زیرا دیرتر از معده خارج می‌شوند. در عین حال میزان استفاده از پروتئین مانند گوشت، مرغ، جگر، عدسی و … را افزایش دهند.

لبنیات تمرکزتان را به هم می‌زند

منبع

به گزارش خبرگزاری برنا؛ برای کاهش استرس مصرف ویتامین‌های خانواده گروه B مفید بوده که تاحد زیادی درغلات دیده می‌شوند، بنابراین کنکوری‌ها باید بیشتر از نان‌های سبوس دار استفاده کنند. گنجاندن مواد پروتئینی کافی در برنامه غذایی این دسته از افراد و منابع امگا ۳ موجود در ماهی‌ها بخصوص ماهی‌های چرب اضطراب، تنش و افسردگی را کاهش می‌دهد

فست فود نخورید


|

باید و نبایدهای خوراکی در شب کنکور

استفاده از غذا‌های خانگی مناسب به جای غذا‌های بیرون در روز‌های نزدیک به کنکور بسیار مهم است چرا که ابتلا به مسمویت را تا حدزیادی کم می‌کند، همچنین شب کنکور حتما غذای سبک و مقوی و صبح روز کنکور باید صبحانه کامل (نان، پنیر، گردو، عسل و مربا) مصرف شود و حتی افرادی که عادت به صبحانه ندارند در روز کنکور باید این وعده را به طور کامل جدی بگیرند.

انتهای پیام/

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف