باید گلوگاه‌های فساد شناسایی شود

به گزارش خبرگزاری برنا از آذربایجان غربی ، رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی در نشست هم اندیشی و تعامل سازمان بازرسی استان و شعب تخصصی رسیدگی کننده به پرونده‌های مفاسد اقتصادی و اداری گفت: در جهت بهینه شدن و به سرانجام مطلوب رسیدن امور پرونده این جلسات هم اندیشی بسیار مفید و موثر است.

مقام ارشد قضایی استان افزود: نگاه سازمان بازرسی در بحث فساد اداری کاملاً فنی و تخصصی است و این امر می‌باید کاملاً نهادینه شود و با جدیت موضوعات مهم دنبال شوند.

ناصر عتباتی ادامه داد: از توفیقات استان وجود نهاد‌های عمل کننده مقتدر مثل بازرسی استان است که نیازمند توجه بیشتر است تا هماهنگی‌ها در این چارچوب ادامه یابد.

عتباتی با بیان مصادیق آسیب‌های اجتماعی گفت: بسیار ارزشمند است که رویکرد مجموعه‌های نظارتی استان هشدار است و بیشتر از برخورد، هشدار پیشگیری مدنظر است.

محبوبی مدیر کل بازرسی آذربایجان غربی نیز در این نشست در باره نحوه تشکیل پرونده و چگونگی رسیدگی‌ها ارائه کرد به ارائه گزارشی از برخی اقدامات و اولویت‌های کاری بازرسی استان پرداخت و به تقویت همکاری‌ها و هم افزایی‌ها در راستای هدف مشترک مبارزه با مفاسد اقتصادی و اداری تاکید کرد.

رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی افزود: فساد در ادارات باور سوز است و موجب کاهش سرمایه‌های اجتماعی است و باید گلوگاه‌های فساد را شناسایی و از تشکیل کانون فساد پیشگیری گردد.

عتباتی افزود: ضمن حمایت‌های نظارتی از اقدامات مدیران باید صیانت هم از آن‌ها در دستور کار باشد که مدیران با فراغ بال و آرامش در راستای قانون کار‌ها را پیش ببرند و اینگونه نباشد که استقلال و توان مدیران از آن‌ها گرفته شود و کار‌ها عقب بیافتد.

بخوانید:  همکاری آل پاچینو با پدیدآورنده سریال «کارآگاهان حقیقی»

وی افزود: در برهه کنونی آنچه که اهمیت دارد نگاه پیشگیرانه در مبارزه با مفاسد است و می‌بایست از شکل گیری کانون‌های فساد پیشگیری به عمل آید و فساد را در نطفه خفه کرد.

وی افزود: سازمان بازرسی یک ظرفیت ارزشمند است برای رشد و ارتقای امور در استان که می‌بایست مدیران از این ظرفیت نهایت بهره را ببرند، خصوصاً ظرفیت کارشناسان بازرسی استان می‌تواند بسیار کمک کننده و موثر باشد تا هم اقدامات قانونی مدیران حمایت شود و هم خدای نکرده اگر سوء جریانی باشد فوراً توسط کارشناسان خبره و فنی اعلام گردد.

در ادامه جلسه قضات شعب تخصصی و نیز بازرسان حاضر به بیان دیدگاه‌ها و نقطه نظرات خود پرداختند و جلسه با تصویب مصوباتی به کار خود خاتمه داد.منبع