با اتکا به مردم می توانیم در یک برنامه 5 ساله به ثبات اقتصادی برسیم

photo_2023-05-16_18-40-17

قالیباف بیان کرد: شهدا و رزمندگان در دوران دفاع مقدس عنصر معنویت و ایمان حقیقی را با همه وجودشان درک و باور کردند و توانایی یک ملت در جوانانش متبلور شد و امروز هم مادران و پدرانی داریم که در دفاع مقدس نقش برجسته ای داشتند و داوطلبانه و سازمان یافته و منسجم و مسئولانه دراین مسیر حرکت کردند.

رئس مجلس افزود: برای توجه به مسائل مادی و معنوی جامعه هم در زندگی دنیایی و هم معنوی مسیری که در آن حرکت می کنیم باید از شهدا بیاموزیم و الگو بگیریم و بدانیم پاسداشت فرهنگ دفاع مقدس یک رسالت است و تا همیشه تاریخ ماندگار خواهد بود و این استقامت و دلاوری ها و فداکاریهای ملتی که در راه انقلاب و کشور از خون خود گذشتند و خوش درخشیدند و در قله های رفیع ایستادند باید بدقت حفظ شود.

وی افزود: قزوین از نظر تمدنی و فرهنگ و داشتن شخصیت های برجسته در عرصه فرهنگ و هنر خوب درخشیده و افتخار آفرین بوده و امروز نیز جایگاه خاصی در کشور دارد.

photo_2023-05-16_18-40-07

انتهای پیام

قالیباف افزود: امروز این منطق و دکترین همه جانبه ای که در کشور دیده می شود ثمره دفاع مقدس است و اگر در این دکترین نقش بازدارندگی را می بینیم بسیار ارزشمند است و نمی گذارد آسیبی به کشور برساند.

وی اظهارداشت: شناختن فرهنگ جهاد و شهادت برای ساختن ایرانی قوی و آباد و قدرتمند در شرایط کنونی یک نیاز است که باید آن را در یادواره ها دنبال کنیم.

بخوانید:  مهران

وی تصریح کرد: مدیریت جهادی و عمل انقلابی را در دوران دفاع مقدس آموختیم و اخلاص و ایثار و گذشت را تجربه کردیم و اعتماد به یکدیگر بین مردم و مسئولان را تمرین کردیم و یک الگوی تربیتی منطقی  و روش درست آموزشی را از جنگ آموختیم که امروز هم برایمان مفید است و کاربرد دارد.

قالیباف اظهارداشت: در برنامه ۵ ساله هفتم که بزودی در صحن مجلس مطرح می شود با تکیه بر امور اقتصادی امیدواریم برنامه ای تنظیم شود که به ثبات اقتصادی برسیم.

رسیدن به ثبات اقتصادی در یک برنامه 5 ساله

در ادامه از انواده شهدای بخش رامند تجلیل شد.

رئیس مجلس اظهارداشت: دشمنان ما و قدرت‌های مسلط آن روز با همه تجربه ای که داشتند در مقابل ملتی که بر اساس سنت های الهی گام برداشته بودند شکست خوردند و متحیر شدند.

وی اظهارداشت: معنویت، ایمان بخدا، استقامت و ایستادگی و سپردن کارها به مردم رمز موفقیت است و امروز از نظر منابع مادی و معنوی ظرفیت کشور به گونه ای است که اگر بدرستی و با بهره گیری از فرهنگ دفاع مقدس حرکت کنیم مطمئن باشید قادریم در یک برنامه ۵ ساله به ثبات اقتصادی برسیم.

رئیس مجلس گفت: در این مجالس باید از شهدا و فرهنگ جهاد و شهادت یاد کنیم که عمق بخشی به انقلاب اسلامی است و ذکر و یاد شهدا ثواب فراوانی دارد و مجلس شهدا بهترین فرصت برای الگو گرفتن برای اهداف مقدس دینی و مبانی مکتب اهل بیت است 

محمد باقر قالیباف در این مراسم  گفت: حضور در جمع خانواده شهدا یک لطف الهی و افتخار است و با احترام در مقابل عزت و عظمت خانواده شهدا سر تعظیم فرود می آوریم و قدردان کسانی هستیم که در راه صیانت از کشور جانشان را فدا کردند.

بخوانید:  کارگردانی که در شکل‌گیری پینوکیو نقش داشت درگذشت

قالیباف بیان کرد: نقطه آسیب ما عرصه اقتصادی و رسانه ای است و دشمنان از همین نقطه به مردم و نظام ما فشار وارد می کنند و دنبال انتقام جویی هستند لذا باید مسیری را  برویم که عزت و اقتدار کشور زیر سوال نرود.

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف


منبع

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در دوران دفاع مقدس آن چه را تجربه کردیم با کمترین امکانات بود اما عقلانیت و منطق و عدالت بر تصمیمات و روش های مدیریتی و معنویت حاکم بود و همه به وعده الهی باور داشتیم و تجربه نشان داد به همه اهداف خود رسیدیم.

وی افزود: باید به گونه ای عمل کنیم که دشمن ناکام شده و شاخصه وارزشها بماند لذا ضروری است آنچه از دفاع مقدس آموختیم را فراموش نکنیم و به آنها عمق ببخشیم تا تکرار روزهای دفاع مقدس را رقم بزنیم.

photo_2023-05-16_18-39-53

قالیباف اضافه کرد: چرا امروز که در صنایع نظامی، دفاعی و تکنولوژی هوا فضا شاخص هستیم اما در صنعت خودرو هم تولیدکننده و هم مصرف کننده و هم دولت آسیب دیده و متضرر شده اند و ناراضی هستند؟ چون از فرهنگ دفاع مقدس فاصله گرفتیم و کار به مردم واگذار نشده است.

این نماینده مجلس بیان کرد: مردم در فلسفه حکومت اسلامی برای ما موضوعیت دارند و اعتقاد داریم پیشرفت دفاعی و نظامی را مردم موجب شدند اما در اقتصاد به مردم اتکا نکردیم و آسیب دیدیم و مطمئن باشید در این عرصه نیز با استقامت و مقاومت و پایبندی به ارزشها و سپردن کارها به مردم می توان مسیر موفقیت را بخوبی طی کرد.

بخوانید:  اعلام مخالفت صریح وزیر امور خارجه ایران با هر گونه تغییر ژئوپلتیک در منطقه

قالیباف تصریح کرد: اگر فرصت را برای مردم مهیا کنیم و کارها را به آنها بسپاریم می توانیم از چالشها عبور کنیم و افتخار بیافرینیم و در این شرایط باید مردم در اقتصاد مشارکت کنند و جوانان در قالب تعاونی وارد کار شوند و ما هم به آنها کار بسپاریم تا شاهد موفقیت باشیم.

به گزارش خبرنگار اجتماعی برنا از قزوین؛ بیستمین یادواره ۱۷۰ شهید بخش رامند عصر روز سه شنبه همزمان با سالروز شهادت امام جعفر صادق(ع) با حضور محمد باقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی، محمد مهدی اعلایی استاندار و نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی و مشارکت باشکوه مردم در مسجد جامع دانسفهان برگزار شد.


آیا این خبر مفید بود؟

وی اظهارداشت: امروز باید به این سوال پاسخ دهیم چرا در چنین عرصه های سختی به موفقیت های بزرگ دست یافتیم اما در جنگ اقتصادی و رسانه ای و ترکیبی منفعل هستیم؟.

وی اضافه کرد: دولتی ها نباید در کار اقتصادی دخالت کنند و لازم است اجازه دهیم کارها به مردم سپرده شود و با بهره گیری از شرکت های دانش بنیان و جوانان نخبه بعنوان پیشقراولان کار در اقتصاد نیز به نتیجه برسیم.

photo_2023-05-16_18-39-58