بحران اخراج نیروی انسانی شرکت‌های بزرگ فناوری آمریکا را فراگرفته است


شرکت‌ها بزرگ فناوری در آمریکا با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می‌کنند، بسیاری از آن‌ها برای کاهش اثرات حاصل از رکود اقتصادی دست به تعدیل گستردۀ نیروهای خود زده‌اند به نحوی که آمارها حاکی از اخراج 9500 نفر از پرسنل این شرکت‌ها طی مدت اخیر است

به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا؛ بر اساس گزارش آژانس منابع انسانی Challenger, Gray & Christmas، شرکت‌های آمریکایی حوزه‌ی فناوری در ماه اکتبر تعداد 9،587 نفر از نیروهای خود را اخراج کرده‌اند که بیشترین تعداد از نوامبر سال 2020 میلادی به حساب می‌آید. همچنین شرکت‌هایی مانند اپل، آمازون و آلفابت استخدام نیروهای جدید را متوقف کرده و توییتر و متا نیز هزاران نفر از نیروهای خود را از کار برکنار کرده‌اند.

هرچند که وضعیت تعدیل نیرو در شرکت‌های فناوری آمریکایی در سه‌ماهه‌ی دوم سال جاری میلادی به وخیمی مدت زمان مشابه در سال ۲۰۲۰ نیست اما آمار کلی نیروهای اخراج‌شده در سال ۲۰۲۲ بسیار بیشتر از سال ۲۰۲۰ بوده است. امسال حدود ۱۰۴ هزار نفر از کارکنان استارت‌آپ‌ها کار خود را از دست داده‌اند و این آمار بسیار بیشتر از ۸۰ هزار اخرااجی در طول سال ۲۰۲۰ می‌باشد.

با این وجود، میزان اخراج کارکنان در سال جاری در مقایسه با بحران حباب دات‌-کام، عدد قابل توجهی نیست. صنعت فناوری در سال ۲۰۰۱ تعداد ۱۶۸ هزار و ۳۹۵ نفر را از کار برکنار کرد و تعداد نیروهای اخراجی این صنعت در سال ۲۰۰۲ نیز به عدد ۱۳۱ هزار و ۲۹۴ نفر رسید.

انتهای پیام/


آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف

منبع