بخشش دو محکوم به قصاص در گلستان

وی افزود: یکی از این محکومان سال 89 هنگام مشاجره لفظی با دوستش بر سر یک کبوتر، و دیگر محکوم نیز سال 1393 زمانی که 19 سال داشت در پی یک لجاجت بچگانه و ناتوانی در کنترل خشم، مرگ دوستان ِ نزدیک خود را رقم زدند.


وی ادامه داد: به درخواست اولیای دم ، برای هر دو نفر حکم قصاص صادر و پس از طی تشریفات قانونی در نوبت اجرا بود که اولیای دم به حرمت مولای جوانمردان ، با بزرگواری  از حق شرعی و قانونی خود گذشتند و از اجرای حکم منصرف شدند.


آیا این خبر مفید بود؟

آسیابی افزود: با گذشت این خانواده ها، تعداد محکومانی که از ابتدای امسال بخشیده شده اند به 20 تَن رسید.


منبع


بخشش دو محکوم به قصاص در گلستان

به گزارش خبرگزاری برنا از گرگان؛ حیدر آسیابی از بخشش دو محکوم به قصاص در گلستان در قالب” پویش بخشش علوی ، سیره مهدوی ”  خبر داد و اظهار کرد: پرونده این محکومان قصاص در قالب پویش عید تا عید و با کمک و پادرمیانی اعضای شورای حل اختلاف ، صلح یاران و ریش سفیدانی که برای تلاش در پرونده های قصاص داوطلب شده اند، به  بخشش ختم شد.

 

انتهای پیام

“پویش بخشش علوی ، سیره مهدوی ” از 13 رجب سالروز ولادت امیر مومنان حضرت علی (علیه السلام)  در گلستان آغاز شده است و تا نیمه شعبان سالروز میلاد امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) ادامه دارد،  در قالب این پویش،  اعضای شورای حل اختلاف ، صلح یاران و ستاد استانی صبر در گلستان  به صورت ویژه برای صلح و سازش در پرونده های ورودی به دستگاه قضایی و شوراهای حل اختلاف به ویژه پرونده های قصاص، تلاش می کنند.

بخوانید:  آیا حذف سحری واقعا باعث کاهش وزن می شود؟

رئیس کل دادگستری گلستان گفت: دو محکوم به قصاص در گلستان با گذشت اولیای دم و پادرمیانی اعضای شورای حل اختلاف، فرصت زندگی دوباره یافتند.

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف