بدهی بانکی، امور مالیاتی و بیمه ای از مهمترین مشکلات صنعتگران استان قزوین است

وی در خصوص مصوبات ستاد تسهیل اظهارداشت: کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید با هدف رفع مشکلات واحدهای تولیدی از سال 94 فعال شده و جلسات آن روزهای دوشنبه و چهارشنبه برگزار می شود که در سال گذشته 83 جلسه تشکیل شده و 405 مصوبه داشته است.

رئیس سازمان صمت در خصوص مهمترین مشکلات واحدهای صنعتی تصریح کرد: بدهی به بانکها، امور مالیاتی، تامین اجتماعی و عدم بخشودگی جرائم اینگونه بدهی ها که در بیشتر مواقع چندین برابر مبلغ اصل بدهی است از مهمترین چالش های صنعتگران است. 

رئیس سازمان صمت تصریح کرد: در زمینه صنعت لوازم خانگی هم شاهد اقدامات خوبی بودیم و در تولید یخچال 37 درصد و یخچال فریزی هم با افزایش 59 درصدی تولید مواجه شدیم.

 

photo_2023-04-20_01-30-08

وی بیان کرد: همچنین مشکلات استقراربرخی واحدها با طرح های سرمایه گذاری در شعاع 120 کیلومتری از پایتخت و آماده نبودن زیرساختهای لازم از جمله آب، برق و گاز در برخی شهرکهای صنعتی از دیگر چالش های تولید و صنعت است.

در این نشست که محمد مهدی اعلایی استاندار، علی رحمانی معاون اقتصادی استانداری، عزیزالله افضلی رئیس سازمان صمت، رضا صفاری مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان، عمیدی مدیر نمایندگی وزارت خارجه در استان، خواجه وند مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق؛ حجتی پور مدیرعامل شرکت گاز، عباسپور مدیرکل امور مالیاتی استان، نمایندگان تشکل های صنعتی نیز حضور داشتند تعداد 20 نفر از تولیدکنندگان به نمایندگی از اتحادیه ها و تشکل های صنعتی و تولیدی مطالبات و دیدگاههای خود را مطرح کردند.

photo_2023-04-19_22-08-59

افضلی گفت: شاخص ترین تولیدات استان در زمینه لوازم خانگی، یخچال، فریزر، ماشین لباسشویی، ظروف کریستال، مواد غذایی، الکتروکمپرسور و موتور کمپرسور، سیم و کابل و صنایع نساجی است.

بخوانید:  حضور هواداران ملوان در ورزشگاه آزادی برای تماشای دیدار با استقلال
به گزارش خبرنگار اقتصادی برنا از قزوین؛ در ادامه سلسله نشست های مردمی سازی دولت، نشست هم اندیشی محمدمهدی اعلایی استاندار با جمعی از تولیدکنندگان، کارآفرینان و فعالان مردمی حوزه صنعت چهارشنبه شب در سالن اجتماعات بوستان دانشگاه بین المللی قزوین برگزار شد. 

وی اضافه کرد: شاخص بورس رشد 5 تا 29 درصدی داشته و در تولیدات محصولات پتروشیمی با افزایش 8 درصدی و در الیاف پلی استری هم با رشد 3 تا 5 درصدی مواجه شدیم که ارزشمند است.


آیا این خبر مفید بود؟

انتهای پیام

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالفمنبع

photo_2023-04-20_01-30-16

 

رئیس سازمان صمت استان قزوین یادآورشد: در حال حاضر 3469 پروانه فعالیت صادر شده و 152 هزار و 313 نفر در بخش صنعت مشغول کار شده اند و بیش از 130 نوع محصول در واحدهای صنعتی استان تویلد می شود.

این مدیر صنعتی اظهارداشت: قزوین قطب تولید شیشه و بطری های شیشه ای، بزرگترین تولیدکننده محصولات شوینده و قطعات خودرو، استانهای پیشرو در تولید کاشی و سرامیک، شاخص در تولید مقاطع فولادی و بزرگترین تولیدکننده دی وی دی و سی دی و چرخ خیاطی در کشور است.

عزیزالله افضلی در این نشست گفت: در دولت سیزدهم اتفاقات خوبی رخ داده و شاهد افزایش سهم رشد در بخش حمل و نقل و لجستیک بودیم.

افضلی گفت: در عرصه صنایع بزرگ توانستیم در ردیف 10 تولیدکننده فولاد کشور قرار گرفتیم و بیشترین رشد را داشتیم و این آمارها نشان می دهد فضای کسب و کار در استان بهتر شده است.

بخوانید:  احضار یک تراکتوری به کمیته اخلاق

وی اظهارداشت: در زمینه اشتغال رتبه پنجم و میزان سرمایه گذاری در رده سیزدهم کشوری قرار داریم.