برای خرید بلیط چارتر گوش به زنگ باشید!

 بدون شک هزینه و قیمت بلیط هواپیما تهران به استانبول چارتر بسیار کمتر از انواع مختلف پروازهای سیستمی برایتان تمام می‌شود. یکی از سوال‌های مهم درباره سفر با بلیط‌های چارتر، نحوه خریدشان است. بد نیست از شرایط خرید، استرداد پروازهای چارتری و برخی جزئیات دیگر این سفرها باخبر شوید. در این مطلب می‌خواهیم علاوه‌بر بررسی قیمت بلیط هواپیما تهران به استانبول چارتر به ترفندهایی برای خرید به‌موقع این بلیط‌ها بپردازیم.

صفر تا صد بلیط چارتر

در روش سوم باید نگاهی به قسمت مرتب‌سازی نتایج در بخش بالایی صفحه بیندازید. این قسمت نتایج را براساس گزینه‌های سریع‌ترین، ارزان‌ترین، زودترین، دیرترین و پیشنهاد علی‌بابا مرتب خواهد کرد. روی گزینه ارزان‌ترین ضربه بزنید تا کمترین قیمت بلیط هواپیما تهران به استانبول چارتر را ببینید.

سفر با بلیط چارتر

سفر با بلیط چارتر

پیش از خرید و پرداخت قیمت بلیط هواپیما تهران به استانبول چارتر باید قوانین استرداد و بازگشت وجه را بدانید. مقررات کنسلی پرواز چارتر با سیستمی بسیار متفاوت است. در بلیط‌های سیستمی متناسب با زمان باقی‌مانده تا پرواز، همه یا بخشی از هزینه پرداخت‌شده به مسافر مسترد می‌شود. سازمان هواپیمایی کشور قوانین سخت‌گیرانه‌ای برای کنسلی بلیط‌های چارتر وضع کرده است. این مقررات با هدف حمایت از صنعت گردشگری و هواپیمایی‌های فعال در مسیرهای داخلی و خارجی وضع شده‌اند. کنسلی بلیط چارتر در بیشتر مواقع امکان‌پذیر نیست؛ مگر اینکه آژانس هواپیمایی هزینه این استرداد را تقبل کند.

از بخش فیلترها، می‌توانید بلیط‌های موجود را محدود و راحت‌تر انتخاب کنید. شرکت هواپیمایی، میزان بار مجاز، تعداد توقف، فرودگاه، ساعت حرکت و نوع بلیط از گزینه‌های بخش محدودکننده نتایج هستند. در قسمت نوع بلیط، چارتری را تیک بزنید تا فهرست پروازها به پروازهای لحظه آخری محدود شود. روش دیگری هم برای دسترسی سریع‌تر به لیست بلیط‌های چارتر وجود دارد. تقویم قیمتی در سایت علی‌بابا طراحی شده تا مسافران بلیط سفرشان را گران نخرند. این تقویم کمترین قیمت بلیط را در روزهای هفته نشان می‌دهد. روی روز دلخواه ضربه بزنید و ارزان‌ترین بلیط را بخرید.

بخوانید:  رشد ۲۰ درصدی تولید انواع محصولات کشاورزی در کردستان

تعداد مسافران و بازه سنی‌شان را از میان گزینه‌های بزرگسال، کودک و نوزاد را تیک بزنید. در همین باکس گزینه‌ای برای تعیین نوع پرواز طراحی شده است. دوست دارید با پرواز اکونومی راهی استانبول شوید یا بیزینس کلاس؟ پریمیوم اکونومی، پریمیوم بیزینس، پریمیوم فرست و فرست کلاس از دیگر انواع پرواز به‌سمت استانبول هستند. با کلیک روی گزینه جستجو، فهرستی از پیشنهادهای بلیط برای استانبول نمایش داده می‌شود.

خوشبختانه مراحل خرید بلیط لحظه آخری پیچیده نیست و شما را با چالش روبه‌رو نمی‌کند. در گام اول وارد سایت یا اپلیکیشن علی‌بابا شوید. شهر مبدا و مقصد (یا هواپیمای موردنظر در مبدا و مقصد) را همراه با تاریخ رفت انتخاب کنید. برای کاهش هزینه‌ها بهتر است تاریخ برگشت را هم در سیستم ثبت کنید. هزینه سفر با بلیط دو طرفه به‌مراتب کمتر از سفر با بلیط یک طرفه است.

خرید بلیط چارتر

با کمک این سه روش گفته‌شده می‌توانید فقط در چند دقیقه بلیط لحظه آخری موردنظرتان را به مقصد استانبول بخرید. هنگام خرید بلیط چارتری، حتما به قوانین بار، قوانین استرداد و مقررات هواپیمایی توجه داشته باشید.

برای سفر با پروازهای چارتری، بهتر است همه کارهای عقب‌افتاده‌تان را از پیش انجام داده باشید. اگر قصد دارید با بلیط لحظه آخری به سفر بروید، باید مقدمات بستن چمدانتان را انجام داده باشید. امکانات پرواز چارتر و سیستمی هیچ تفاوتی با هم ندارند. درواقع شما با پرداخت هزینه کمتر برای قیمت بلیط هواپیما تهران به استانبول چارتر از همان خدماتی استفاده خواهید کرد که دراختیار مسافران سیستمی قرار می‌گیرد.

خرید بلیط چارتر

گاهی یک موسسه گردشگری تعدادی از صندلی‌های یک هواپیما را می‌خرد و آن‌ها را با نرخی متفاوت به مسافران عرضه می‌کند. اگر بخشی از این صندلی‌ها فروخته نشوند، موسسه‌های گردشگری با ضرری هنگفت روبه‌رو خواهند شد. بنابراین با نزدیک‌شدن به روز یا ساعت حرکت هواپیما، این بلیط‌ها را با قیمتی ارزان‌تر و با نام بلیط لحظه آخری می‌فروشند. در این روش هم موسسه توریستی و هم مسافران سود می‌کنند. البته بلیط چارتر همیشه هم از سوی آژانس‌های مسافرتی فروخته نمی‌شود؛ گاهی خود ایرلاین‌ها از این تکنیک کمک می‌گیرند تا در فروش بلیط ضرری را متحمل نشوند.

بخوانید:  انهدام 60 خودروی زرهی اسرائیل در 3 روز گذشته؛ 10 نفربر منهدم شد

این محتوا حاوی تبلیغات میباشدمنبع