برای رسیدن به فوتبال روز دنیا نیازمند کار و تلاش بیشتر هستیم/ ساختار دفاعی تیم‌ها تغییر کرده است


اصغر مازیار: برای رسیدن به فوتبال روز دنیا نیازمند کار و تلاش بیشتر هستیم/ ساختار دفاعی تیم‌ها تغییر کرده است

کارشناس فوتبال کشورمان درباره شرایط فوتبال ایران صحبت کرد.

اصغر مازیار، کارشناس فوتبال ایران در حاشیه دربی نونهالان درباره این دربی و فوتبال پایه به خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری برنا گفت: دربی نونهالان بازی خوبی بود زیرا هر دو تیم از تیم‌های خوب پایتخت هستند. از لحاظ فنی خوب بود اما به نظرم در این گروه سنی بازیکنان به تمرینات بیشتری نیاز دارند. اگر تمرینات بیشتر باشد بچه‌ها یاد می‌‌گیرند با یکدیگر بهتر ارتباط برقرار کنند و کنار هم هماهنگی بیشتری داشته باشند. به نظرم تمرین بیشتر به آن‌ها بیشتر کمک خواهد کرد.

وی در مورد بازی بازیکنان استقلال و پرسپولیس در چمن مصنوعی افزود: چمن مصنوعی برای بازیکنان پایه مضر نیست. به شرطی که چمنی باکیفیت را مورد استفاده قرار دهیم. اگر ارتفاع چمن‌ها خوب باشد مشکلی نیست. در کشورهای پیشرفته هم مشاهده می‌شود که روی چمن مصنوعی بازی‌های رده‌های پایه برگزار می‌شود.

مازیار درباره کیفیت دربی بزرگسالان اظهار داشت: اینکه هر دو تیم برای فوتبال بازی کردن به زمین آمده بودند یک نکته مهم بود که باعث زیبایی بازی شد. حواس بازیکنان بیشتر به بازی کردن بود تا حفظ نتیجه و محافظه کاری که ماحصلش شد یک بازی پرگل.

وی درباره اختلاف سطح زیاد بازی‌های جام جهانی و بازی‌های لیگ داخلی عنوان کرد: نمی‌گویم خیلی اختلاف سطح زیاد است اما باید قبول کنیم اختلاف وجود دارد. به طور مثال ما چهارشنبه‌ها لیگ قهرمانان اروپا را می‌ببینیم و آخر هفته‌های لیگ برتر خودمان. آن زمان متوجه اختلاف سطح می‌شویم که طبیعی است. فوتبال در ایران ورزشی وارداتی به شمار می‌رود. فوتبال ورزشی غربی است و طبیعی است که اروپایی‌ها فوتبال بهتری بازی می‌کنند. نمی‌گویم نمی‌توانیم به آن‌ها برسیم اما نیازمند کار و تلاش بیشتر هستیم.

مازیار درباره جام جهانی و نکات مهم و جدید آموزشی این جام گفت: نکات جدید که بسیار بود. پرگل‌ترین جام جهانی بود و دلیلش این بود که بازیکنان از کوران مسابقات باشگاهی می‌آمدند. به نظرم یک نکته مثبت است که بازیکنان خسته نبودند و آمادگی مناسبی داشتند که منجر به درخشش در زمین شد. تفاوت‌های این جام و رشد فوتبال؟ از لحاظ تاکتیک‌های دفاعی دیدیم که شکل ساختار دفاعی متفاوت شد. تیم‌هایی بودند که دفاعی بازی کردند و نتیجه گرفتند مثل مراکش اما از لحاظ ساختار دفاعی متفاوت کار می‌کردند که این خود یک نکته مهم است.

خبرنگار: علی رضایی

انتهای پیام//


آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

منبع