برخی از واحد مسکونی نهضت ملی در فارس ویلایی است


مدیرکل راه و شهرسازی فارس: برخی از  واحد مسکونی نهضت ملی در فارس ویلایی است

مدیرکل راه و شهرسازی فارس گفت: تاکنون ساخت حدود چهار هزار واحد طرح نهضت ملی مسکن در استان به صورت ویلاسازی تعریف شده که در اختیار مردم قرار می‌گیرد.

به گزارش خبرگزاری برنا از فارس، محمودرضا طالبان با بیان اینکه از چهار میلیون مسکن وعده داده شده دولت در قالب طرح نهضت ملی مسکن، ۲۴۰ هزار واحد سهم استان فارس است، افزود: تاکنون ۴۲۰ هزار متفاضی در فارس ثبت نام کرده‌اند که پس از پالایش، ۱۴۲ هزارنفر مشمول هستند.

وی  با بیان اینکه فارس ١٠ درصد از مجموع کل واحدهای طرح نهضت ملی مسکن را به خود اختصاص داده است و از این حیث رتبه اول را در کشور دارد، عنوان کرد: از مجموع ١٤٢ هزار واحد پیش‌بینی شده در فارس، ٧٥ هزار واحد مربوط به شیراز، ٣٢ هزار واحد مربوط به شهرهای بالای یکصد هزار نفر جمعیت(مرودشت، فسا و جهرم) و ٣٥ هزار واحد هم مربوط به شهرهای زیر یکصد هزار نفر جمعیت است.

 مدیرکل راه و شهرسازی فارس ادامه داد: اخیرا با دستور رئیس جهمور، برای شهرهای زیر ٥٠ هزار نفر جمعیت ساخت دو طبقه‌ای های دو واحدی در دستور کار قرار گرفته و برای شهرهای بین ٥٠ تا ١٠٠ هزار نفر جمعیت نیز دو طبقه‌ای های چهار واحدی پیش‌بینی شده و برای شهرهای بالای یکصد هزار نفر جمعیت آپارتمان سازی تا هشت طبقه پیش‌بینی شده است.

طالبان خاطرنشان کرد: مقرر شده است که در همه شهرهایی که زمین به میزان مورد نیاز وجود دارد، ویلاسازی به قطعات ٢٥٠ تا ٢٧٠ مترمربعی انجام شود که تاکنون حدود ۴۰۰۰ واحد به صورت ویلاسازی تعریف شده که در اختیار مردم قرار می‌گیرد.

وی بیان کرد: عملیات اجرایی ساخت ٢٠ هزار واحد از طرح نهضت ملی مسکن در فارس آغاز شده که طی هفته گذشته و با حضور وزیر محترم راه و شهرسازی کلنگ عملیات اجرایی بیش از ٤٠ هزار واحد دیگر به زمین زده شد.

انتهای پیام






آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف





منبع