برخی انتقادات از رسانه ملی درست و بجا است/ درصدد جبران هستیم


رئیس صدا و سیما: برخی انتقادات از رسانه ملی درست و بجا است/ درصدد جبران هستیم

رئیس سازمان صدا و سیما گفت: بعضی انتقاداتی که از رسانه ملی می شود را انتقادهای به حق و درستی می‌دانیم که ما هم به آن معتقدیم و درصدد آن هستیم که جبران کنیم. رسانه ملی بهرحال رسانه ملی است و باید بتواند دیدگاه های مختلف و گرایش های مختلف و نگرش های مختلف را در معرض قضاوت افکار عمومی قرار دهد.

پیمان جبلی، رئیس سازمان صدا و سیما در گفت وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری برنا، در رابطه با انتقادات به صدا و سیما گفت: هجمه هایی که به رسانه ملی می شود دور از انتظار نیست، وقتی که رسانه ملی برای مقابله با دروغ پردازی و شبهه افکنی و گمراه سازی افکار عمومی که رسانه های معاند مسبب آن است، فعالانه وارد میدان شود، طبیعی است که مورد هجمه قرار گیرد. 

وی در ادامه گفت: بعضی انتقاداتی که از رسانه ملی می شود  را انتقادهای به حق و درستی می‌دانیم که ما هم به آن معتقدیم و درصدد آن هستیم که جبران کنیم. رسانه ملی بهرحال رسانه ملی است و باید بتواند دیدگاه های مختلف و گرایش های مختلف و نگرش های مختلف را در معرض قضاوت افکار عمومی قرار دهد.

رئیس صدا و سیما تصریح کرد: ما در همین اتفاقات در هفته های اخیر با یک نوع پدیده پنهان شدن واقعیت نزد قشر مشخصی از جامعه که جوان و نوجوان هستند، روبرو بودیم. متاسفانه واقعیت ها در گذشته خوب تبیین نشده است و البته اکنون هم به خوبی تبیین نمی شود و منجر به بروز شبهاتی می شود که ریشه در اعتقادات و باورها و رفتار بخشی از جامعه پیدا می کند. در اینجا نقش ما سنگین است، باید بتوانیم میراث گذشته را اصلاح کنیم و هم فرآیند جدیدی را اصلاح کنیم که جامعه خود را در رسانه ملی ببیند. 

جبلی گفت: ما این تلاش را انجام می دهیم که هوشمندانه و هدفمند با رعایت اصول اخلاقی و حرفه ای این نقش را پررنگ تر کنیم آن هم با مصادیق مختلفی که در این چند هفته مخاطبین شاهد بودند. در برنامه هایی  که در قالب  گفت و گو محور چالشی و برنامه های طنز سیاسی و مستند پخش شد  سعی کردیم، واقعیت ها را خوب تبیین کنیم. امیدواریم که فرآیند را با دقت نظر بیشتر و رعایت اصول حرفه ای دقیق تر ادامه بدهیم. 

رئیس سازمان صدا و سیما در پاسخ به این سوال که برای جام جهانی صدا و سیما چه برنامه ای دارد گفت: برنامه های متنوعی را تمام شبکه ها دارند در قالب گفت و گو، مستند و قالب های مختلف میان برنامه و همچنین پخش بازی ها بصورت ویژه  4k خواهد بود.

انتهای پیام/


آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف

منبع