برخی سیاسیون تندروی اروپا خود را پشت اتحادیه اروپا مخفی کرده اند/اهداف راهبردی اتحادیه اروپا، قربانی مطامع تروریستی سیاسیون شده است

انتهای پیام/


جوزف بورل با اشاره به تلاش هایش جهت بازگشت همه طرفها به تعهدات توافق شده در وین تاکید کرد که کماکان به تلاش و ارتباطات جهت رسیدن به توافق ادامه می دهد.

حسین امیرعبداللهیان در این گفتگوی تلفنی ضمن تشکر از نقش جوزف بورل در مسیر گفتگو و تعامل، و با انتقاد از ادبیات خارج از نزاکت دیپلماتیک بکار گرفته اخیر از سوی یکی دو وزیر اروپایی اظهار داشت: امروز در اروپا برخی سیاسیون تندرو، خود را پشت اتحادیه اروپا مخفی کرده و از جیب اتحادیه خرج می کنند.

به گزارش خبرگزاری برنا، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان و جوزف بورل مسؤل عالی سیاست خارجی اتحادیه اروپا در گفتگویی تلفنی، در خصوص موضوعات مورد اهتمام مشترک تبادل نظر کردند.


برخی سیاسیون تندروی اروپا خود را پشت اتحادیه اروپا مخفی کرده اند/اهداف راهبردی اتحادیه اروپا، قربانی مطامع تروریستی  سیاسیون شده است

رئیس‌ دستگاه دیپلماسی کشورمان نقش مسؤل عالی سیاست خارجی و سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا را در دور نگهداشتن اتحادیه اروپا از هیجانات غیرسازنده، مهم دانست.

منبع

امیرعبداللهیان و بورل در این گفتگو، آخرین وضعیت روند مذاکره لغو تحریم ها و همکاری جمهوری اسلامی ایران و‌ آژانس بین‌المللی انرژی اتمی را مورد تبادل نظر قرار دادند.

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف