برخی مربیان فوتبال پایه را از بین می‌برند/ نقطه قوت تیم کی‌روش تجربه بازیکنان است


فریدون فضلی در گفت‌وگو با برنا

برخی مربیان فوتبال پایه را از بین می‌برند/ نقطه قوت تیم کی‌روش تجربه بازیکنان است

مهاجم اسبق صباباتری نظر خود را درباره آماده‌سازی تیم ملی فوتبال بیان کرد.

فریدون فضلی، پیشکسوت فوتبال در گفت‌وگو با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری برنا در خصوص شرایط تیم ملی ایران اظهار داشت: تا دقیقه ۸۰ یا ۸۵ بازی مقابل تونس وضعیت خوبی داشتیم اما با توجه به تفکر کی‌روش ما هم کم گل می‌زنیم و هم کم گل می‌خوریم در نهایت بازی را واگذار کردیم. در دوره‌های قبل هم امیدمان ضدحمله بود. با توجه به توانایی‌ها اما به صعود خوشبینم و امیدوارم این اتفاق بیفتد.

وی در ادامه افزود: هر مربی برای خودش شگردی دارد و بازیکنان چندین سال با روشش کار می‌کنند تا تفکرش پی‌ریزی شود. معمولا مربیان اروپایی وقتی روی یک تاکتیک کار می‌کنند تغییر نمی‌کنند. ایرانی نیستند که تحت تاثیر شرایط تغییر کنند و از ترس تغییر، دست به هر عملی بزنند. اگر جام ملت‌های آسیا بود کی‌روش می‌توانست بهتر باشد اما جام جهانی تورنمنتی سخت است و کار ملی پوشان دشوار خواهد بود.

پیشکسوت فوتبال در خصوص نقاط قوت و ضعف تیم عنوان کرد: نقطه قوت این تیم تجربه بازیکنان است و لژیونرهایی چون طارمی و آزمون که در اروپا بازی می‌کنند. می‌گویند ساختار دفاعی ضعیف شده؟ نمی‌دانم خصلت بدی است یا بد اما یکی از خصلت‌های کی‌روش علاقه بی حد و حصر به یک بازیکن است که با سن بالا یا افت او را عوض نمی‌کند. برخی بازیکنان به دلیل شرایط سنی خود نمی‌توانند مثل قبل بازدهی داشته باشند اما همچنان به آن‌ها میدان داده می‌شود و به نظرم جوانگرایی چاره کار است.

فضلی در مورد مقایسه فعلی و دوران خود گفت: زمان ما بازیکنان داخلی بودند و نگرش‌ها حالا تغییر پیدا کرده است. فوتبال تغییر کرده و به طور کلی همه چیز عوض شده است. به طور مثال حالا از خارج بازیکن می‌آوریم و به فوتبال پایه پشت کرده‌ایم. این مساله فوتبال پایه را از بین می‌برد. مربیان داخلی به بازیکنان جوان کم بها می‌دهند و فوتبال پایه به مرور له می‌شود.

آیا تیم ملی از گروه خود صعود می‌کند؟ پاسخ فضلی اینگونه بود: توکل بر خدا. همه چیز به ساق‌های بازیکنان و توانایی‌های آن‌ها بستگی دارد. به نظرم ۵۰-۵۰ است.

خبرنگار: علی رضایی

انتهای پیام//


آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف

منبع