بررسی و معرفی انواع دوچرخه

ضمن اینکه چون این دوچرخه در راه ها و خیابان های صاف و یا مسیرهای با ناهماری خیلی کم استفاده می شود چندان نیازی به سیستم تعلیق ندارد و اگر استفاده شود سیستم تعلیق جلو و یا عقب استفاده می گردد و آنهم مانند دنده حالت جذب مشتری و رضایت بعضی مشتری ها که به این موارد علاقه دارند می باشد.

دوچرخه نمایشی

انواع دوچرخه ها

دوچرخه هیبریدی

دوچرخه کوهستانی

2

دوچرخه برقی

یکی از راحت ترین و آگاهانه ترین نوع خرید، خرید اینترنتی است که در دهه های اخیر بخاطر مزایای گسترده آن رواج زیادی داشت. خرید اینترنتی را می توانید از هزاران فروشکاه اینترنتی داخلی مانند فروشگاه اینترنتی فروشکالا و یا فروشگاه های دیگر آنلاین خریداری کنید این فروشگاه علاوه بر فروش دوچرخه کالا های زیاد دیگری را از طریق نت به مشتریان خود عرضه می کند و در اسرع وقت آنها را به آدرس مشتریان خود ارسال می کند.

دوچرخه شهری:

دوچرخه بچه گانه:

 

دوچرخه برقی:

دوچرخه توریستی

دوچرخه باربری

بدنه این دوچرخه ها که قطعه اصلی دوچرخه است و باید ضربات و شوک های ناشی از جاده های خشن را تحمل کند بسیار مستحکم و قوی تولید می کند. البته قدرت و استحکام بدنه دوچرخه کوهستانی با توحه به نوع، مدل و کاربرد دوچرخه کوهستانی بستگی کامل دارد. علاوه بر بدنه محکم در این نوع دوچرخه ها وجود سیستم تعلیق اهمیت زیادی دارد و ضروری است.

دوچرخه ایی است که برای راه ها و جاده های سفت، سخت، با ناهمواری، و دارای موانع مختلف طبیعی و غیر طبیعی طراخی و تولید می شود. به همین دلیل در تولید این نوع دوچرخه ها از دستاورد های جدید در زمینه دوچرخه استفاده می کنند مخصوصا در مدل هایی که قرار است در مکان ها و راه های بسیار ناهموار و یا در مسابقات مختلف مانند مسابقات استقامت کوهستانی بکار گرفته می شود.

بخوانید:  اینفوگرافی؛ فرانسه - انگلیس

اجازه دهید در این قسمت چند مدل از دوچرخه های ذکر شده را توضیح دهیم.

محتوای این مطلب تبلیغاتی است و توسط سفارش‌دهنده، تهیه و تنظیم شده استامروزه اگر بخواهیم در مورد انواع دو چرخه های مختلف موجود در بازار صحبت کنیم و مقداری تامل بکنیم می بینیم برخلاف دهه های نه چندان دور گذشته مدل های بسیار گسترده ایی از انواع دوچرخه که توسط صدها برند در سراسر کشورهای مختلف جهان تولید شده اند روبرو می شویم. بعضی از این برندها توسط برندهای معروف و معتبر از کشورهای پیشرفته و صنعتی جهان هستند که در تولید آنها از مواد اولیه با کیفیت تری و از آخرین تکنولوژی های پیشرفته بشری استفاده شده است و بعضی مدل ها هم مربوط به کشورها و برندهایی هستند که در این زمینه هنوز به پای کشورهای گروه ذکر شده قبلی نرسیده اند.

 

دوچرخه هیبریدی در حقیقت یک دوچرخه خاصی نیست بلکه طراحی و تولید شده از خصوصیات چند دوچرخه دیگر است مانند بعضی از ویژگی های دوچرخه شهری، دوچرخه کوهستانی و دوچرخه جاده ایی را در آن بکار برده اند. دوچرخه هیبریدی دارای تایرهای باریک تر از دوچرخه کوهستانی و پهن تر از دوچرخه جاده ایی و شهری است ظرافت بدنه جاده ایی را ندارد اما مانند بعضی از مدل های دوچرخه های کوهستانی محکم نیست و مانند دوچرخه های کوهستانی نیاز به سیستم تعلیق کامل ندارد و از جعبه دنده کامل در آن استفاده نمی شود اما اکثر مدل های آن دارای دنده هستند.

دوچرخه هیبریدی:

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

بخوانید:  نسخه‌های قدیمی‌ با ارائه بروزرسانی جدید از کار نخواهد افتاد / پست‌چین به سروش پلاس باز می‌گردد


منبع

دوچرخه بچه گانه

 

دوچرخه ایی است که برای دوچرخه سواری در کوچه و خیابان های سطح شهر و انجام کارهای روزمره و یا رفتن به سر کار و یا سرگرمی و گردش درون شهری طراحی و توسط تولید کنندگان تولید می شود دوچرخه شهری مانند انواع دیگر دوچرخه دارای یک سری خصوصیات و ویژگی های خاص خود است که آن را برای دوچرخه سواری درون شهری مناسب می سازد.

ضمن اینکه برندهای مختلف دست به تولید انواع دوچرخه ها می زنند تا بتوانند جوابگوی نیازهای مشتریان بیشتری باشند و بتوانند سهم بیشتری از سود بازار گسترده جهانی دوچرخه را بدست آورند. مشتریان با روش های مختلفی اقدام به خرید دوچرخه می کنند ممکن است از طریق نت و یا بصورت حضوری این کار را بکنند. دوچرخه های مدل های مختلف به منظورهای گوناگون برای سنین مختلف تولید و روانه بازار می شوند این مدل ها ممکن است بمنظور سرگرمی و تفریح، انجام کارهای روزمره، مسابقات مختلف ورزشی مانند سرعت جاده- استقامت- سرعت پیست …، تمرین تناسب اندام، نمایش و غیره کاربرد داشته باشند.

دوچرخه مسافر کشی

چگونه واز کجا می توانیم خرید بهتر و راحت تری داشته باشیم.

3

مسئله بعدی دوچرخه های شهری نیازی به حرکت سریع ندارند و برای سرعت طراحی نمی شوند بنابر این اکثر این دوچرخه ها دارای دنده نمی باشند و اگر در آنها دنده ایی استفاده شود کامل نخواهد بود و تعداد دنده کم استفاده می شود زیرا در دوچرخه های شهری دارای کاربرد چندانی مانند دوچرخه های مسابقه ایی و جاده ایی نیست.

دوچرخه بچه گانه دوچرخه ایی است که برای بچه ها و یا نوجوانان کم سن و سال تولید و عرضه می شود در طراحی این نوع دوچرخه ویژگی ها و علایق بچه گانه در نظر گرفته می شود اکثر دوچرخه های بچه گانه از نوع دوچرخه های شهری هستند در خرید دوچرخه بچه گانه باید به سبک بودن آن توجه کنید تا بچه ها در هنگام جابجایی دچار مشکل نشود. شکل و شمایل، رنگارنگی و زیبایی و داشتن انواع اشیاء تزیینی باعث خوشحالی و رضایت کودک می شود.

بخوانید:  انتخاب نماینده دانشگاهی و دانش آموزی در هیات رئیسه فدراسیون تیراندازی / احکام نایب رئیس، دبیر و نماینده باشگاه‌ها صادر شد

دوچرخه کوهستانی:

دوچرخه شهری

اولین ویژگی مهم این دوچرخه طوری طراحی می شود که دوچرخه سوار بطور مستقم و بدون خم شدن کمر بر روی زین بنشیند و دوچرخه سواری کند زیرا مناطق شهری مکان های پر رفت و آمد هستند و افراد، خودرو، موتور، دوچرخه های دیگر و حتی حیوانات زیادی از کوچه و خیابان های شهر استفاده می کنند. و از این طریق دوچرخه سوار باید بر اطراف و محیط دور و بر خود تسلط داشته باشد تا از حوادث احتمالی جلوگیری شود.


آیا این خبر مفید بود؟

این دوچرخه ممکن است هر یک از دوچرخه های معمولی باشد با این تفاوت که در آن یک موتور الکتریکی  شارژی استفاده می شود که با نیروی برق شارژ می شود و به کاربر در دوچرخه سواری و پدال زدن کمک می کند بکار بردن چنین دوچرخه هایی یک دوچرخه سواری لذت بخش و هیجان انگیز برای کاربر بوجود می آورد دوچرخه های برقی دارای قدرتهای مختلفی هستند که کاربر باید در هنگام خرید ضمن توجه به خصوصیات و قدرت و توان موتور این دوچرخه ها بعضی موارد مانند وزن کاربر، محل مورد استفاده و اینکه در مناطق صاف می خواهد بکار برود یا در جاده های با سربالایی و سرازیر، برای چه منظور می خواهید استفاده کنید و امثال این موارد.

 

دوچرخه کورسی