برنامه اصلی سازمان ثبت‌احوال کشور حرکت به سمت سازمانی چابک، تمام الکترونیک و هوشمند است

رییس سازمان ثبت احوال گفت: مسئولیت در نظام اسلامی توفیقی است برای افراد که باید ضمن شناخت مسیر، از این امانت حفاظت کرده و وظایف و تکالیف خود را با دقت و صحت و مجاهدت به انجام برسانند.باید دانست که برای این جایگاه‌ها هزینه‌های زیادی داده شده و خون‌های پاک بسیاری ریخته شده است، مجاهدت کرده و با کار جهادی به سمت تحول و پیشرفت حرکت کنیم.

طاهری با بیان اینکه ثبت همه وقایع حیاتی باید در سازمان ثبت‌احوال انجام شود، ادامه داد: مخاطب فعلی سازمان ثبت‌احوال تغییر کرده زیرا سرعت انتقال اطلاعات زیاد شده و اطلاعات در دسترس بوده و نگاه افراد به موضوعات متفاوت است و ما نیز باید تغییر کنیم.

رئیس ثبت‌احوال کشور گفت: کار سازمان ثبت‌احوال تنها در صدور شناسنامه و کارت ملی خلاصه نمی‌شود و اقدامات سازمان ثبت‌احوال کشور نقش مهمی در رضایت‌مندی مردم دارد، به این شکل که کشور و حاکمیت از خدمات این سازمان استفاده می‌کنند و وقفه در امور این سازمان می‌تواند مشکلات بسیاری ایجاد کند.

وی ادامه داد: در ثبت‌احوال استان‌ها، مدیران باید بهبود فرآیندها در بخش‌های مختلف این سازمان را با جدیت دنبال کنند و این سازمان از کهن‌ترین نظامات اداری شکل گرفته در کشور است که بیش از یک قرن عمر دارد و تاکنون به وظایف خود به خوبی عمل کرده است.

کارگر افزود: در همین راستا طی این سال‌ها، تغییراتی در نوع ارائه خدمات و چگونگی خدمات داده شده که لازمه آن برخورداری سازمان ثبت‌احوال از بانک‌های اطلاعاتی قوی‌تر است.

معاون وزیر کشوربا بیان اینکه در همه سطوح نظیر نظام‌های مدیریتی، فرآیندها و ارائه خدمات تحول ایجاد کنیم، گفت: وظایف خود را به بهترین شکل انجام دهید. زمانی که مدیری تغییر می‌کند باید بگوید چه کارها کرده چه چیزی را ارتقاء داده است و اگر این‌طور بود از او تشکر کنیم. تحقق این هدف تنها نیازمند افرادی متخصص، انقلابی، با انگیزه و با روحیه جهادی است.

بخوانید:  برگزاری جشن باشکوه ولادت پیامبر اکرم(ص) و امام جعفر صادق(ع) در شاتره

وی با تاکید براینکه مخاطب فعلی سازمان ثبت‌احوال تغییر کرده زیرا سرعت انتقال اطلاعات زیاد شده و اطلاعات در دسترس بوده و نگاه افراد به موضوعات متفاوت است و ما نیز باید تغییر کنیم، افزود: باید با شناسایی نیازهای مردم و جامعه، خدمات جدیدی به کشور ارائه دهیم که این امر نیاز به تحول در سازمان دارد. معاون وزیر کشور تحول و استفاده از ظرفیت‌ها را در سازمان ثبت‌احوال مورد تاکید کرد و گفت: باید نقاط قوت و نیازها را شناسایی و در راستای اثربخشی و اثرگذاری در جامعه و حاکمیت گام برداشت.

وی با یادآوری اینکه سازمان ثبت‌احوال از دستگاه‌های تأثیرگذار در ارتقای رضایت‌مندی مردم است که با ایجاد تحول در نظام هویتی کشور به دنبال اثرگذاری بیشتر است، ادامه داد: در زمان بروز شرایط خاص، این سازمان یاری‌رسان مردم بوده است.

طاهری با بیان اینکه تمام تلاش دشمنان از اول انقلاب هم بر این موضوع متمرکز بوده است، افزود: کشور در شرایطی قرار دارد که دشمنان همه توان و پتانسیل خود را به کار گرفته اند که با انواع و اقسام حیله ها نارضایتی در کشور ایجاد کنند.

وی با بیان اینکه کشور منجر به رسمیت بخشیدن هویت افراد شده و به تبع آن تاثیر زیادی در موضوعات اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی در جامعه دارد، افزود: هویت هر فرد در سازمان ثبت‌احوال تعریف شده و همه افراد به صورت مستقیم و غیرمستقیم با این سازمان در ارتباط هستند.با توجه به نیازهای امروز کشور، ایجاد پایگاه جامع اطلاعات مرتبط با هویت اشخاص در سازمان ثبت احوال کشور ضرورت دارد.

بخوانید:  دو بانوی فوتبالیست خراسان‌شمالی به اردوی تیم ملی دعوت شدند

وی با بیان اینکه همه اطلاعات مرتبط با هویت هر شخص در ثبت‌احوال تجمیع شود و امکانات زیرساختی آن نیز در این سازمان فراهم است، ادامه داد: استعلامات افراد حتی‌الامکان باید از یک پایگاه اطلاعاتی دریافت شود که این کار به دلایل گوناگون و متعدد به صلاح کشور است و باعث کاهش هزینه‌های آشکار و پنهان خواهد شد.

کارگر افزود: با راه‌اندازی مجدد صدور کارت‌های هوشمند ملی، اقدام برای اصلاح فرآیندها و ساماندهی امور، توجه ویژه به برنامه‌ریزی منابع انسانی، بررسی برای اصلاح ساختارها، برگزاری کلاس‌های آموزشی و توانمندسازی همکاران و همچنین شفاف‌سازی و عدالت‌محوری و کارسنجی و توزیع متناسب نیرو برخی از برنامه‌هایی است.

 منبع

دشمنان دنبال ناراضی کردن مردم از حاکمیت هستند معاون وزیر کشور با بیان اینکه هر دستگاه اجرایی باید رضایتمندی مردم را در حیطه عملکرد خود افزایش دهد و مردم را به نظام امیدوار کند، گفت: دشمنان دنبال ناراضی کردن مردم از حاکمیت هستند و همین اتفاقات اخیر هم بهانه هایی برای همین امر و خسته کردن مردم از نظام است.

رییس سازمان ثبت احوال با اشاره به پایگاه سببی و نسبی سازمان ثبت‌احوال کشور و ایجاد درخت‌واره هر فرد، گفت: این پایگاه نیاز امروز کشور است و در امورات اقتصادی، اجتماعی و امنیتی و … کمک بسزایی به جامعه خواهد کرد.

ثبت همه وقایع حیاتی باید در سازمان ثبت‌احوال انجام شود