برنامه ریزی اعزام 20 هیئت تجاری برای توسعه مراودات خارجی


دبیر کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی گیلان؛ از صادرات؛ بعنوان یکی از متغیرهای اصلی  رشد اقتصادی نام برد و تاکید کرد: اهمیت و ضرورت حضور کالاهای ساخت یک کشور در بازار جهانی و فضای اقتصاد بین‌المللی از مهمترین عوامل توسعه، اقتدار و بالندگی اقتصادی است.


انتهای پیام/

دکتر پورحیدری در بخشی دیگر از سخنان خود؛  تامین کشتی های رو-رو   یخچالدار و کانتینربر، اقدام برای احداث پل جدید آستارا به آذربایجان- سرمایه گذاری در حوزه پایانه محصولات کشاورزی- استفاده بهتر از حمل‌ونقل ترکیبی جاده‌ای – ریلی را از ملزومات لاینفک گسترش تجارت گیلان برشمرد و گفت: قطعا بایستی حمایتهای بیشتری جهت هموار نمودن بسترهای توسعه و جذب سهم بازار بین المللی فراهم شود  و برنامه ریزی لازم برای اعزام هدفمند 20 هیات تجاری به طور سالانه در این زمینه انجام شده است.


|

منبع

وی با برشمردن ظرفیتهای کم نظیر بندری و مناطق ویژه و آزاد در استان گیلان، تصریح کرد: خدا رو شکر در استانی هستیم که برای بسط و گسترش ارتباطات تجاری هیچ بن بستی ندارد. نزدیکترین بندر به کشورهای CIS  با مزیت های متنوع نظیر کاهش هزینه سوخت، استهلاک، کرایه حمل در نتیجه کاهش قیمت تمام شده کالا را داریم و همچنین بندرآستارا؛ تنها بندر کشور است با دارا بودن مرز گمرکی خشکی و دریایی، امکان ترانشیپ بین بنادر شمالی کشور را دارد.


برنامه ریزی اعزام 20 هیئت تجاری برای توسعه مراودات خارجی

گفتنی است در پایان مراسم با حضور اسدا… عباسی استاندار گیلان ومحمد صادق قنادزاده،معاون سازمان توسعه تجارت ایران از 16 واحد صادرکننده نمونه استان به ترتیب ارزش دلاری صادرات با اهداء لوح و تندیس زرین و تشویق حاضرین تجلیل بعمل آمد. که شرکتهای ستاره نادی، شکوه نادی، گروه صنعتی نگین نادری، نگین ناب،پدیده طلای سبز لنگرود،ماشین سازی کارن امیدی،فومن شیمی،دستکش گیلان،صنایع پلاستیک گیلان کوب، نخ ریسان سبز شاهین انزلی،چوبکاران عصر نوین منطقه آزاد،سبحان دارو، کاسپین تامین،گیل راد شمال،صنایع میخسازی رشت، شرکت تعاونی مرزنشینان آستارا؛ از صادرکنندگان نمونه استان گیلان بودند.

به گزارش خبرگزاری برنا از گیلان ؛ مراسم تجلیل از صادرکنندگان نمونه استانی با حضور استاندارگیلان، معاون سازمان توسعه تجارت  ایران و جمعی کثیری از مدیران واحدهای صنعتی و تجاری در سالن غدیر استانداری برگزار شد و تیمور پورحیدری در این مراسم باشکوه  با تحسین زحمات دشوار صادرکنندگان ، اظهار داشت: مراسم “تجلیل از صادرکنندگان نمونه استانی” فرصتی برای ارزیابی توانمندی هاست و در واقع صادرات،در سال های اخیر دوئل صنعتگر و تاجر با تحریم های ظالمانه است.

بخوانید:  آغاز عملیات اجرایی شهرک زنجیره فتوولتائیک انرژی‌های تجدیدپذیر در ماهان

این مسئول به مزیتهای تولید برنج سفید در رتبه دوم خاورمیانه و تولید چای و زیتون در رتبه نخست کشوری بعنوان پتانسیلهای صادراتی اشاره نمود و گفت: علاوه بر اینها، فعالیت بیش از ۱۰۰ برند صنعتی شناخته شده در سطح ملی و جهانی در گیلان، که می توانند نیاز بازارهای بزرگ بین المللی را با بهترین کیفیت تامین کنند، ظرفیت عظیمی است که صادرات در حوزه صنایع تبدیلی، غذایی، معدنی، سلولزی و کشاورزی با کشور های CIS  را آسانتر و فزاینده می نماید.