برگزاری اولین رویداد استارت آپی فیلمنامه‌نویسی در مرداد ماهبه گزارش گروه فرهنگ و هنر برنا؛ این رویداد با ریاست محمدحسین ایمانی خوشخو؛ رئیس پارک ملی علوم و فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی قرار بود به مدت سه روز در هفته اول تیر ماه برگزار شود، که به دلیل همزمان شدن با انتخابات زودهنگام ریاست جمهوری، به هفته دوم مرداد ماه و در ایام بزگداشت سالروز تشکیل جهاددانشگاهی منتقل شد.

«ایده» و یا «خلاصه طرح» در گونه‌های سینمایی بلند، کوتاه داستانی و سریال از بخش‌هایی است که علاقه‌مندان از تمام استان‌های کشور در این بخش‌ها آثارشان را برای دبیرخانه رویداد ارسال کرده‌اند.

رویداد استارت آپی فیلمنامه‌نویسی زمستان سال گذشته فراخوان داد و نزدیک به هزار اثر از تهران و سایر استان‌های کشور، به دبیرخانه آن ارسال شد.

هیات انتخاب این رویداد متشکل از پوران درخشنده، مهدی سجاده‌چی، محمود اربابی، رضا حیدرنژاد، مهدی احمدی، هومان فاضل، علی مؤذنی، مصطفی رستگاری، محمد باقر قهرمانی و حسین رحیم‌زاده بعد از بررسی آثار ارسال شده، ۹۸ اثر را برای ورود به بخش ارائه و مسابقه انتخاب کردند.

آثار منتخب در بخش فیلمنامه کوتاه و فیلمنامه بلند انتخاب شده اند. افراد منتخب، در زمان برگزاری رویداد برای سه روز گرد هم می‌آیند و در این سه روز کارگاه‌های آموزشی با حضور استادان صاحب‌نام سینما و فیلمنامه نویسی برای افراد منتخب برگزار می‌شود. تا ایده‌های برتر در این کارگاه‌ها به طرح نهایی تبدیل شوند و در روز پایانی با رای هیات داوران رویداد انتخابو مورد تقدیر قرار گیرند.

با توجه به همزمانی زمان برگزاری این رویداد با انتخابات زود هنگام ریاست جمهوری و بعد از آن فرارسیدن ایام سوگواری اباعبدالله حسین (ع)، برگزارکنندگان تصمیم گرفتند زمان برگزاری آن را تغییر داده و هفتم تا نهم مرداد ماه و در آستانه سالروز تشکیل جهاددانشگاهی برگزار کنند.

بخوانید:  کدام شهرهای ایران بر اثر خشکسالی به بیایان تبدیل می‌شوند؟

انتهای پیام/منبع