برگزاری بیست و دومین نمایشگاه قطعات خودرو در نمایشگاه بین المللی فارس

نهاوندی با اشاره به جایگاه فارس در صنعت خودرو بیان کرد: فارس در صنعت خودرو رشد خوبی داشته است و علاوه بر اینکه در تولید قطعات سابقه ۵۰ سال قدمت دارد، مهد قالب سازی ایران هم هست.

او افزود: حضور اتحادیه در نمایشگاه قطعات خودرو همواره مستمر بوده و از افراد شرکت کننده تمام مجازات لازم را می‌گیریم و تایید هر شرکت توسط اتحادیه به منزله تایید و اطمینان برای خریداران قطعات خوردو است.

 

نهاوندی همچنین تاکید کرد: بومی سازی در جلوگیری از خروج ارز موثر است، شرکت شایان دیزل ۲۰ درصد بومی سازی داشته که تا ۲۷ درصد امکان افزایش دارد.

او افزود: استان ما پتانسیل خوبی در بومی سازی قطعات خودرو دارد و این نمایشگاه در این زمینه و بازار مصرف موثر است و امیدواریم اعلام نیاز‌هایی انجام شود

نهاوندی افزود: با توجه به درخواست‌های عراق، شرکت‌های عراقی برای گرفتن نمایندگی در این نمایشگاه حضور خواهند داشت.

او ادامه داد: از ۱۰ استان کشور در این نمایشگاه حضور خواهند یافت.

او همچنین تصریح کرد: نمایشگاه بین المللی فارس تعاملات خوبی با شرکت شهرک‌های صنعتی فارس داریم و در نمایشگاه بین المللی فارس برای معرفی یارانه‌ها به شرکت‌های صنعتی تلاش می‌کنیم.

سید عبدالهادی خسروفرد، رئیس اتحادیه صنف لوازم یدکی خودروی سبک و سنگین شیراز و نایب رئیس اول اتاق اصناف فارس نیز گفت: جلوی بسیاری از افرادی که استاندارد لازم را در قطعات خودرو ندارند برای شرکت در نمایشگاه قطعات خودرو گرفته می‌شود و هر شرکتی که استاندارد او هم منقضی شده باشد، اجازه شرکت ندارد.

بخوانید:  ماسک عجیبی که می توانید از طریق آن مدت ها صحبت کنید!

آیا این خبر مفید بود؟

به گزارش خبرگزاری برنا از فارس، محسن نهاوندی در نشست خبری گفت: بیست و دومین نمایشگاه قطعات خودرو از ۲۰ تا ۲۳ تیرماه از ساعت ۱۷ تا ۲۲ برگزار می‌شود.

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالفمنبع

او ادامه داد: ۶۰ درصد مشارکت کنندگان این نمایشگاه از فارس و ۴۰ درصد از ۱۰ استان کشور هستند.

خسروفرد اضافه کرد: نمایشگاه تخصصی برگزار می‌شود و تمام شرکت کنندگان در ارتباط با لوازم یدکی هستند و نمایشگاه قطعات خوردرو فارس تنها نمایشگاهی است در کشور که هیچ ارگانی جز اتحادیه ما ورود نمی‌کند و این نمایشگاه تنها نمایشگاهی در کشور است که از صفر تا صد مراحل پذیرش و واگذاری غرفه با اطلاع و مجوز اتحادیه صنف فروشندگان لوازم یدکی اتومبیل انجام می‌شود.

شریعت، مجری نمایشگاه قطعات خودرو هم در این نشست گفت: در بخش شرکت‌های دانش بنیان زیرمجموعه سایپا حضور دارند و آموزشگاه تخصصی تعمیرات خودرو نیز در این نمایشگاه حضور دارند.