برگزاری جشنواره ملی معلمان نمونه جهادی در اردیبهشت ماه

سرپرست اداره کل اموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد نیز، با تقدیر از خدمات ارائه شده توسط قرارگاه جهادی تربیتی کشور گفت:تاکنون با اجرای طرح هایی نظیر طرح شهید عجمیان،شهید سلیمانی و شهید علی عرب توسط این قرارگاه تحول شگرفی در زمینه توسعه فضاهای ورزشی،زیباسازی و شاداب سازی و تجهیز مدارس صورت گرفته است.

عامریان،افزود:پارسال ۱۰۰ میلیارد ریال برای تامین کتب درسی ،لوازم التحریر،البسه و کیف و کفش  دانش آموزان نیازمند سراسر کشور هزینه شده است.

وی با بیان اینکه پارسال بیش از ۱۲ هزار دانش آموز نیازمند در استان کگیلویه و بویراحمد شناسایی و در سامانه رفاه ثبت نام کردند و گفت: از این تعداد ۹ هزار و ۲۰۰ نفر ان توسط سامانه وزارت رفاه تایید و مورد حمایت قرار گرفتند.

وی ،زیباسازی،شاداب سازی،تامین تجهیزات اموزشی وآزمایشگاهی مدارس اولویت دار سراسر کشور را از دیگر سیاست های کاری این قرارگاه برشمرد و گفت:مجموعه آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد با هماهنگی با اداره کل نوسازی،گروههای جهادی و سایر نهادها و موسسات خیریه تمامی کمبودها و مشکلات مدارس اولویت دار در ۵ منطقه محروم این استان را در تمامی زمینه ها را نیازسنجی،احصاء و تا پایان خردادماه در به دبیرخانه این قرارگاه ارسال و گزارش دهند که تا پیش از آغاز سال تحصیلی جدید بخش اعظمی از این مشکلات با کمک همدیگر و تامین و جذب اعتبار لازم از محل اعتبارات ملی،استانی و کمک خیران مرتفع شود.

محمدرضا عامریان،تامین کتب درسی ،لوازم التحریر و کمک مالی به دانش آموزان نیازمند سراسر کشور را یکی دیگر از اولویت های کاری امسال این قرارگاه برشمرد و از مسئولان آموزش و پرورش استان کهگیلویه وبویراحمد خواست با تعامل و هماهنگی با نهادهای حمایتی دانش آموزان نیازمند استان را شناسایی و اطلاعات و آمار دقیق آنها را احصاء و در سامانه مربوطه ثبت نام نمایند.

بخوانید:  واردات ۲ میلیون و ۸۰۳ هزار دستگاه گوشی تلفن همراه در سه ماهه نخست سال ۱۴۰۲

رضا حسینی نیک ،از اختصاص ۴ هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای احداث و تکمیل پروژه های تخریب،نوسازی و ملی استانی مدارس در سفر دوم هیات دولت به استان خبر داد وافزود:علاوه بر این در این سفر ۱۵۰ میلیارد ریال دیگر برای تکمیل اردوگاه دانش اموی سی سخت،۳۰۰ میلیارد ریال برای تکمیل هنرستان شبانه روزی مارگون تخصیص داده شد.

مدیرکل نوسازی،توسعه و تجهیز مدارس استان کهگیلویه و بویراحمد هم گفت: ازابتدای شروع به کار دولت سیزدهم با کمک خیران مدرسه ساز،موسسات و نهادهای خیریه تاکنون  ۲۰۰ مدرسه با ۷۰۰ کلاس درس در این استان ساخته و به بهره برداری رسیده است.

انتهای پیام منبع

به گزارش خبرگزاری برنا از استان کهگیلویه و بویراحمد؛ محمدرضا عامریان در نشستی مشترک با سرپرست اداره کل آموزش و پرورش و مدیرکل نوسازی،توسعه و تجهیز مدارس استان کهگیلویه و بویراحمد، در یاسوج با اعلام این خبرافزود: بعد از هفته گرامیداشت مقام معلم در این جشنواره از معلمانی که به صورت جهادی وانقلابی در حوزه های مختلف آموزشی،تربیت،ساخت و ساز،تجهیز،زیباسازی و شاداب سازی مدارس مشارکت داشته و دارند با حضور مسئولان کشوری تجلیل بعمل می آید.

وی گفت:همچنین ۴ هزار میلیارد ریال برای ساماندهی مدارس سنگی،کانکسی و تکمیل طرح های محرومیت زدایی و ۵۰۰ میلیارد ریال دیگر برای تکمیل خوابگاههای متاهلین دانشگاه فرهنگیان استان اختصاص یافت.

محمد جمالی آرند،با اشاره به اینکه این استان با وجود ظرفیت های بالا در زمینه آب ،نف و گاز،نیروی انسانی مستعد، و گردشگری اما همچنان با محرومیت دست و پنجه نرم می کند،افزود:راه برون رفت از وضعیت موجود استان بویژه در حوزه آموزش و پرورش ،نگاه ویژه مسئولان کشوری،سرمایه گذاران بخش خصوصی ،خیران، و سایر نهادها و موسسات خیریه و نیز توجه به سرمایه های انسانی مستعد این استان است.

بخوانید:  هادی حجازی فر از عروسک ها و مردم می گوید