برگزاری مانور ساعت صفر برای انسجام عمل و سرعت در اطفای حریق موثر استبه گزارش خبرگزاری برنا از استان کهگیلویه و بویراحمد؛علی رضا نیکروز در مانور ساعت صفر شهرستان مارگون اظهار داشت در این گونه مانورها به میزان آمادگی و عمل در میدان منابع طبیعی و آبخیزداری، هلال‌احمر، آتش‌نشانی، نیروی انتظامی، جهاد کشاورزی، اداره برق به همراه ماشین‌آلات و دستگاه‌ها محک زده می شود.

وی میزان نظم، ‌سرعت و حضور در محل حادثه را مهم عنوان کرد و گفت: علاوه بر آمادگی دستگاه های اجرایی حضور و نقش مردم در این گونه حوادث نیز مورد توجه است.

نیکروز به موقع با خبر شدن، به موقع خبر دادن و سریع حضور یافتن در محل حوادث از جمله در آتش سوزی ها را از دیگر برنامه های آموزشی این مانورها عنوان کرد. 

مدیرکل مدیریت بحران استانداری تصریح کرد: این مانورها به‌ منظور میزان آمادگی دستگاه‌های امدادی و اداری برای مقابله با بحران‌ها به‌خصوص آتش‌سوزی‌ها است که با توجه ‌به بارندگی‌های سال جاری و انبوهی جنگل ها و منابع طبیعی باید آمادگی کامل برای آتش‌سوزی‌های گسترده را در سطح همه شهرستان داشته باشیم.

نیکروز  از دیگر اهداف این مانورها در شهرستان های استان را سنجش توان و امکانات نیروهای ستاد مدیریت بحران در شهرستان عنوان کرد.

وی ابراز داشت به محض اعلام مانور ساعت صفر امدادگران و نجات‌گران در قالب تیم ‌های امدادی برای اطفای حریق با سرعت بالا مستقر می شوند که نشان از آمادگی بالا، هماهنگی و تعاملات همه دستگاه ها دارد. 
به گفته وی، این گونه مانورهای شهرستانی جنبه داخلی داشته که زمان صرف شده جهت رسیدن به محل مورد نظر ارزیابی شود.

بخوانید:  مشکلات خاموشی خوزستان رفع می‌شود

نیکروز یادآور شد در شهرستان ها در صورت لزوم این مانور با حضور سازمان‌هایی همچون هلال احمر ، اورژانس ۱۱۵ ، پلیس ۱۱۰ ، برق، آب، مخابرات و سایر ادارات انجام خواهد شد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری تاکید کرد: احتمال وقوع حادثه در هر دقیقه ای از شبانه روز وجود دارد بنابر این نیروهای امدادی عضو ستاد مدیریت بحران باید به صورت شبانه روز از آمادگی لازم برخوردار باشند.

نیک‌روز آمادگی نیروهای امدادی شهرستان مارگون را مثبت ارزیابی کرد و گفت: این آمادگی باید در هر شرایط در بین نیروها وجود داشته و ارتقاء یابد.

انتهای پیام منبع