برگزاری مستمر مسابقات سوارکاری به پیشرفت سریعتر این رشته ورزشی کمک می کند

 منبع

برگزاری مستمر مسابقات موجب رشد و توسعه سوارکاری می شود

حبیبی در خصوص سوابق خود و وضعیت سوارکاری استان اظهارداشت: حدودا از 18 سالگی کار مربی گری را آغاز کرده ام و 50 سال مربی هستم و همچنان این حرفه را ادامه می دهم.

حبیبی در ادامه گفت: علاقمندان زیادی در رشته سوارکاری داریم و خوشبختانه سوارکاران ما جسور هستند و اگر فدراسیون حمایت بیشتری از آنها کند می توان به نتایج بهتری رسید.

وی یادآورشد: باید انسجام مربی و داوران و مدیران تقویت شود زیرا با انسجام بیشتر می توان به موفقیت های بهتری رسید.

این مربی پیش کسوت سوارکاری در پاسخ به این سوال که برای رشد سوارکاری چه باید کرد گفت: نگران آموزش های غلط هستیم و توصیه می کنم آموزش های تخصصی سوارکاری از سنین پایه باشد و به جای پریدن لازم است سواری کردن اصولی را بیاموزیم و این که می بینیم بچه های نوجوان و نونهال و جوان با خیلی علاقه وارد کار شده اند یک فرصت است که می توانیم این موضوع را عملیاتی کنیم.

وی اظهارداشت: سوارکاران ما جسورند اما باید مهارت و دانش خود را به روز کنند تا نتیجه بهتری بگیرند.

سوارکاران جسور زیادی داریم که باید آموزش اصولی ببینند

وی اظهارداشت: قزوین با موقعیت ویژه ای که دارد می بایست در رشته سوارکاری پیشگام می شد و رشد بیشتری داشت و رده های ترقی را با سرعت بیشتری طی کند اما به نظر می رسد هنوز آن پیشرفت لازم را نداشته است.

وی گفت: اگر مربیان قزوین کنار هم قرار بگیرند و به آموزش در سنین پایین اهمیت بیشتری دهند حتما دستاوردهای کارها بهتر خواهد شد.

بخوانید:  افزایش دیابت در بین جوانان!

وی اظهارداشت: در همین استان قزوین در ماههای اخیر شاهد یک جنب و جوش خوبی در رشته سوار کاری هستیم که می تواند آینده بهتری را برای این ورزش رقم بزند و این رشته به گونه ای است که هر چقدر جلو برویم پایانی ندارد و می توان پیشرفت کرد و من خودم با این همه موفقیت هنوز اول کار هستم.

این مربی پیش کسوت بیان کرد: با افتخار دانش خود را در اختیار سوارکاران قرار می دهم تا علاقمند این رشته از آموزش بازنمانند و تاکنون نیز افراد زیادی تربیت شده و وارد این رشته شده اند.

وی افزود: سوارکاری هستم که در کورس مسابقه داده ام و کلاس های کورس را هم برای چابک سواران و مربیان برگزار کرده ام و در خارج از کشور هم حدود سه سال در فرانسه کلاس کورس برگزار کردم و در 70 مسابقه شرکت داشتم.

حبیبی از برگزاری مسابقات سوارکاری استقبال کرد و در خصوص اهمیت آن اظهارداشت: برگزاری هر مسابقه معادل 20 جلسه تمرین است و هر چقدر این رقابتها بیشتر شود بدون تردید سوارکاران جوان و نوجوان آموزش های بهتری می بینند و عیوب مشخص می شود و می توان روی اسب و سوارکار بیشتر تمرکز کرد و مسیر ترقی را سرعت بخشید.

به گزارش خبرنگار ورزشی برنا از قزوین؛ نورمحمد حبیبی از مربیان پیش کسوت سوارکاری کشور در حاشیه ششمین دوره مسابقات سوارکاری پرش با اسب استان که در 12 آبان ماه امسال برگزار شد در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار برنا دیدگاههای خود را برای رشد و توسعه این رشته ورزشی بیان کرد.

بخوانید:  مصاحبه اردوغان به‌دلیل بیماری قطع شد

حبیبی در خصوص جایگاه مربیگری هم گفت: مربیگری حرفه ای است که با سوارکاری فرق دارد و مربی باید به آن حس زیبا برسد و آموزش مبحث دیگری است و همه بایذد دنبال دانش کار بروند تا پیشرفت کنند.

مربی پیش کسوت سوارکاری بیان کرد: بیش از 30 سال است که به قزوین رفت و آمد دارم و اولین مسابقه ای که در قزوین در رشته پرش برگزار شد با ابتکار و شروع کارمن بود و تعصب خاصی روی سوارکاران قزوین دارم و همواره تجربه و دانش خود را در اختیار علاقمندان این رشته در استان قرار داده ام.

وی اظهارداشت: تلاش می کنم تا شاگردان علاقمند را آماده مسابقات کنم و حدود 300 شاگرد را تاکنون آموزش داده ام که از سنین نونهالی تا بزرگسالی بودند و تعداد زیادی هم قهرمانان مسابقات شدند و بیش از 12 نفر نیز مدال کسب کرده اند.

حبیبی اضافه کرد: شما کنار پایتخت هستید و باید بیشتر رشد کنید اما گفتمان پیشرفت را نداشته اید البته اخیرا یک همت و تلاش بیشتری در سوارکاری قزوین دیده می شود که باید تداوم یافته و تقویت شود.

حبیبی تصریح کرد: چند بار هم قهرمان سوارکاری کشور شدم و چند جام کسب کردم و دو سال هم در سوئیس دوره درساژ را طی کردم و عضو تیم ملی درساژ و عضو تیم ملی پرش هم بودم و چوگان بازی کردم وهندیکاپ سه را داشتم.

انتهای پیام