برگزاری کارگروه تخصصی ساختاری هیات کاراته خراسان جنوبیبه گزارش خبرگزاری برنا از خراسان جنوبی، کارگروه تخصصی ساختاری ابتدا رییس هیات استان گزارشی از عملکرد هیات استان در سال گذشته و همچنین تقویم پیشنهادی سال ۱۴۰۳ ارائه کرد. 

بخشی گفت: هیات کاراته به دنبال گرفتن میزبانی مسابقات کشوری است تا مربیان و ورزشکاران استان بتوانند در کنار برترین های کشور رشد کنند.

وی افزود: در مرداد ماه امسال شهرستان قاینات میزبان مسابقات کاراته قهرمانی کشور خواهد بود و نیز، شهرستان طبس هم در اسفند ماه سال جاری میزبان برترین های کاراته کشور است و مسابقات قهرمانی کشور در این شهرستان برگزار می شود.

دکتر ربیعی مدیر کل ورزش و جوانان استان در این نشست گفت: کاراته با توجه به سبک های مختلفی که دارد از جامعه آماری نسبتا بالایی برخوردار است و این پتانسیل و ظرفیت می تواند در راستای توسعه ورزش موثر باشد.

مدیر کل ورزش و جوانان استان با نگاه توسعه ای و نگاه به رده های پایه افزود: طرح استعدادیابی در چند رشته ورزشی در مرکز استان در حال برگزاری است تا بتوانیم بهترین ها و مستعدین رشته های مختلف ورزشی را برای پرورش و قهرمان سازی شناسایی کنیم.

دکتر ربیعی با اشاره به نقش آفرینی مربیان کارآمد در قهرمان پروری خاطرنشان کرد: هیات های ورزشی به ویژه کاراته که به تازگی به عنوان رشته المپیکی معرفی شده است ، می بایست در حوزه دانش افزایی و توانمندسازی مربیان خود اقدام کند و با برگزاری دوره های استاژ و غیره دانش آنان را برای انتقال به ورزشکاران به روز کند.

وی با اشاره به وجود نیروهای جوان در بدنه مدیریتی هیات کاراته ابراز امیدواری کرد: نیروی جوانی و انرژی بالا در حوزه مدیریت رشته های ورزشی یکی از مولفه های تاثیرگذار است که اگر این نیروی جوانی با تجربه و دانش پیشکسوتان آمیخته شود می تواند قهرمانان خوبی را در سطح ملی و بین‌المللی معرفی کند.

بخوانید:  «بچه زرنگ» میزبان کودکان کم‌برخوردار شد

در پایان هر یک از روسای هیات های کاراته شهرستان ها به بیان توانمندی ها، دیدگاه ها و دغدغه های خود پرداختند.

 

انتهای پیام

خبرنگار:مرضیه شهریاریمنبع