برگزاری کنسرت های موسیقی و نمایش های شاد در 5 روز آینده ممنوع است


به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ جلسه هماهنگی برنامه‌های گرامیداشت رئیس‌جمهور شهید عصر دوشنبه با حضور حسین براتی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی، میرزاپور معاون فرهنگی و رسانه ای ارشاد، ملاحسنی مدیر روابط عمومی استانداری و جمعی از خبرنگاران و مدیران رسانه‌ها و روابط عمومی‌های استان در سالن جلسات استانداری قزوین برگزار شد.

حسین براتی در این نشست گفت: آنچه تصور نمی کردیم رقم خورد و شاهد بدترین اتفاق ممکن در کشور بودیم و ضایعه دردناکی را تجربه کردیم و عالیترین مقام اجرایی کشور را از دست دادیم و مردم همچنان متحیر و مبهوت و متاثر هستند.

برگزاری کنسرت های موسیقی و نمایش های شاد در 5 روز آینده ممنوع است

وی بیان کرد: امروز ملت و سرزمین ایران اسلامی از این رخداد جانکاه متاثر است اما باید اذعان کرد که شهادت برازنده ترین مقام برای رئیس جمهور مردمی است.

براتی گفت: شاید یکی از ابتکارات لازم که بعد از هر فرآیند و اتفاقی که رخ می دهد باید در کشور و استان مورد توجه قرار گیرد داشتن وحدت رویه و انسجام امور در سطوح بالاست و انتظار داریم «وحدت رویه» دررحوزه رسانه و اطلاع رسانی استان رعایت شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین یادآورشد: باید مراقب باشیم تا به بی تدبیری دچار نشویم که مسئولیت سنگین تری ایجاد کنیم بلکه با یک انسجام شایسته از این فضا عبور کنیم.
 
وی اضافه کرد: در نشستی با حضور مهدی پور معاون اطلاع رسانی وزارت ارشاد مقرر شد یک انسجامی در حوزه اطلاع رسانی داشته باشیم که در این روزها دیدیم در اعلام نظر در خصوص حادثه از سوی همه شخصیت های سیاسی فارغ از نگاه حزبی شاهد یک اشتراک نظر بودیم که بایستی در این روزها در استان نیز برای جلوگیری از هر گونه شایعه و شائبه ای با رویه واحد اقدام کنیم.

بخوانید:  سازمان بورس در مورد بالا و پایین رفتن بازار تصمیم نگرفته است/ به بازارگردان‌ها نظری تحمیل نمی شود

برگزاری کنسرت های موسیقی و نمایش های شاد در 5 روز آینده ممنوع است

براتی گفت: شهید رئیسی ویژگی های برجسته ای داشت که برخی از آنها مغفول مانده که از رسانه ها انتظار داریم با پرداختن به وجوه مختلف این شخصیت بویژه مردمی بودن توجه بیشتری شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین تصریح کرد: در اماکن و مساجد و بقاع متبرکه هم از سوی رسانه ها لازم است توجه بیشتری شود و در حوزه انجمن های تخصصی و فرهنگی و هنری هم باید اقداماتی صورت گیرد.

وی بیان کرد: هرگونه فعالیتهای فرهنگی و اجرای کنسرت و موسیقی و نمایش های طنز با دستور وزارتخانه در  ۵ روز آینده ممنوع است.

براتی تصریح کرد: در شورای فرهنگ عمومی هم برای اطلاع رسانی مناسب در این ایام تصمیماتی اتخاذ خواهد شد.

در ادامه خبرنگاران دیدگاههای خود را برای برگزاری شایسته مراسم یادبود و تولید محتوای فرهنگی از دستاوردهای رئیس جمهور بیان کردند.

انتهای پیاممنبع