بزرگ مرد مدرسه ساز خراسان جنوبی آسمانی شد


غلامحسین فرزین متولد ۱۳۱۲ بود که از سال ۱۳۸۰ توفیق خدمت در امر مقدس مدرسه سازی را داشت.

منبع


همه فرزندان و او دارای تحصیلات عالیه هستند و در زمینه مدرسه سازی همیشه حامی او بودند.

او معتقد بود: کمک کردن در زمینه مدرسه سازی نیازی به ساختن یک مدرسه کامل نیست همین که هزینه خریداری یک حواله آجر، مقداری پول نقد و یا سایر کمک‌ها را انجام دهیم یعنی اینکه در زمینه مدرسه سازی شریک شده ایم.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری برنا از خراسان جنوبی،  غلام حسین فرزین رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز خراسان جنوبی که عمر با عزت خویش را صرف برقراری عدالت آموزشی در این استان کرده بود آسمانی شد.

مولایی روابط عمومی توسعه، تجهیز و نوسازی مدارس خراسان جنوبی با اعلام این خبر گفت: این خیر نیکوکار روز گذشته بر اثر کهولت سن دار فانی را وداع گفت.

بدون تردید خدمات ارزشمند این انسان مومن و شریف در عرصه‌های مختلف به ویژه در امر مدرسه‌سازی برای توسعه علم و دانش و برقرای عدالت آموزشی در استان خراسان جنوبی حسنه‌ای جاویدان و چراغ روشنی برای زندگی جاویدان آن مرحوم در سرای ابدی خواهد بود.

غلامحسین فرزین متولد روستای گُل از توابع شهرستان خوسف خراسان جنوبی بود.

وی در ابتدا کارمند اداره آموزش و پرورش در شهر چابهار و بعد از آن در شهرداری تهران، شهرداری بیرجند و اداره برق منطقه خراسان به فعالیت خود ادامه داد.

وی معتقد بود: آموزش و پرورش نهاد بزرگی است که نیاز به کمک و همکاری دارد و تا زمانی که قدرت مالی داشته باشم در زمینه مدرسه سازی فعالیت خواهم کرد.

او بانی ساخت چندین مدرسه، کتابخانه و مهدکودک بود و اولین مدرسه خود را بعد از فوت دخترش، در روستایی که خود در آنجا متولد و بزرگ شده بود (روستای گل در شهرستان خوسف) بنا کرد.

بخوانید:  خودروی هیدروژنی جدیدی که با یک بار سوختگیری ۲۰۰۰ کیلومتر حرکت می‌کند!


|

بزرگ مرد مدرسه ساز خراسان جنوبی آسمانی شد
اقدامات نیکوکارانه او شامل احداث خوابگاه دانش آموزی فرزین روستای گل به نام دخترش، کتابخانه غلامرضا فرزین در روستای گل به یادبود پدرش، کودکستان عذرا فرزین در روستای گل به یادبود مادرش، مدرسه استثنایی فردین فرزین در شهرستان بیرجند و مشارکت در احداث اردوگاه دانش آموزی در شهرستان خوسف است.

غلام حسین فرزین بزرگ مرد مدرسه ساز خراسان جنوبی آسمانی شد.

انتهای پیام

خبرنگار:مرضیه شهریاری


آیا این خبر مفید بود؟