بستر توسعه رشته «دارت» در کشور برای جذب ورزشکاران بیشتر مهیاست


بستر توسعه رشته «دارت» در کشور برای جذب ورزشکاران بیشتر مهیاست

دبیر انجمن دارت کشور گفت: با ایجاد بستر توسعه رشته «دارت» در همه استانها برای جذب علاقمندان بیشتر در این رشته آمادگی کامل داریم.

حمید رضا مومنی دبیر انجمن دارت جمهوری اسلامی در حاشیه برگزاری مسابقات آزاد دارت بانوان و آقایان انتخابی تیم ملی کشور در مجتمع اردوگاهی شهید رجایی قزوین در گفتگو با خبرنگار برنا اظهارداشت: خوشبختانه با توجه به این که در سال 2017 توانستیم نایب قهرمان جوانان جهان شویم یک شوق و اشتیاق زیادی ایجاد شد و امروز می توان ادعا کرد همه استانهای کشور درگیر این رشته هستند و ادارات وسازمانها و نهادها مسابقات آن را برگزار می کنند.

image_2022_10_28-19_2_32_226_0nd

وی بیان کرد: مسابقات انتخابی «دارت» در قزوین با حضور بیسابقه علاقمندان این رشته از سراسر کشور برگزار شد وشاهد حضور بیش از 350 نفر از آقایان و بانوان بودیم.

مومنی تصریح کرد: انجمن دارت برای توسعه این رشته ورزشی چندین دوره مسابقات در نظر گرفته از جمله قهرمانی کشور و مسابقات آزاد که از داخل آن افراد برتر شناخته شده و به مسابقات تیم ملی دعوت می شوند.

دبیر انجمن «دارت» ایران یادآورشد: افراد منتخب در رقابت های جهانی 2020  که در شهریور ماه سال آینده در دانمارک برگزار خواهد شرکت می کنند تا از عنوان نایب قهرمانی و سومی در مسابقات رومانی 2019 دفاع کنند.

image_2022_10_28-19_2_57_422_rWE

مومنی در پاسخ به این سوال که استقبال کدام گروه از رشته «دارت» بیشتر بوده اظهارداشت: تعداد آقایان در این رشته بیشتر است اما این که بتوانیم در مسابقات بین المللی نتیجه بگیریم امکان مدال آوری زنان بیشتر است ضمن اینکه از نظر فنی بانوان قویتر و بهتر از مردان هستند.

وی در خصوص تقویم ورزشی این رشته نیز گفت: مسابقه قهرمانی کشور «دارت»در اوایل آذر ماه در استان زنجان و دو لیگ باشگاهی هم پیش بینی شده که ثبت نام آن از هفته آینده آغاز می شود.

مومنی بیان کرد: مسابقات لیگ در دی و بهمن ماه برگزار می شود و یک دوره مسابقه آزاد هم در اسفند ماه داریم و آخرین مسابقه در اردیبهشت ماه خواهد بود.

دبیر انجمن «دارت» جمهوری اسلامی اظهارداشت: برآیند این مسابقات موجب انتخاب 12 مرد و 12 بانوی برتر و نیز 8 جوان برتر دختر و 8 جوان برتر پسر خواهد شد که افراد منتخب به مسابقات برترین های کشور در تیرماه دعوت می شوند و پس از آن نفرات تیم ملی از میان این افراد برگزیده خواهند شد.

image_2022_10_28-19_2_35_778_kBQ

وی در خصوص مسابقات انتخابی «دارت» در قزوین هم گفت:این رقابتها در قزوین بخوبی و با استقبال بی نظیری برگزار شد که ما را ملزم می کند به سمتی برویم که بسترهای این رشته را تقویت کنیم تا در آینده نفرات بیشتری بتوانند جذب این رشته شوند و حتما بایستی برای حضور افراد جدید آماده باشیم.

مومنی از مدیرکل ورزش وجوانان قزوین نیز در میزبانی مسابقات تشکر و قدردانی کرد.

انتهای پیام

 


آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف

منبع