بنز رکورد حرکت بدون سوختگیری را شکست

برای بهینه‌سازی کارایی، مرسدس EQXX را تا حد امکان سبک و آیرودینامیک ساخت، زیرا وزن و مقاومت هوا دو تا از بزرگترین دشمنان برد هستند. از این رو شکل قطره اشک و منحنی های متحرک است.

به گزارش خبرنگار گروه علمی و فناوری خبرگزاری برنا، مرسدس بنز اعلام کرد، خودروی الکتریکی دوربرد جدید این شرکت توانایی طی کردن 747 مایل بدون توقف و شارژ مجدد دارد.

منبع: بیزینس اینسایدر

 

 

علاوه بر این، مرسدس اعلام کرد که تهویه مطبوع را حدود 8 ساعت از 14.5 ساعت رانندگی کار کرده است. با توجه به اینکه تهویه مطبوع می‌تواند باعث کاهش مصرف باتری خودروهای برقی شود، این بسیار چشمگیر است.

هرچند باید اذعان کرد که جهان در آینده به تولید فراوان شارژرهای برقی با کیفیت بیش از خودروهای الکترونیکی برد بلند نیاز خواهد داشت، در حالی که یک اما این مسئله موفقیت مرسدس را در دستیابی به این خودرو تحت تأثیر قرار نمی‌دهد؛ چرا که در هرصورت مسئله نگرانی از اتمام باطری در میان سفر نیز برای ما اهمیت فراوانی دارد.

خبرنگار: زهرا وجدانی 

مرسدس همچنین یک باتری جدید به طور خاص برای EQXX توسعه داده است. این 100 کیلووات ساعت است، تقریباً همان ظرفیتی که در سدان لوکس EQS این شرکت وجود دارد. اما مرسدس توانست کاری کند که باتری EQXX نصف فضای بیشتری را اشغال کند و 30 درصد وزن کمتری داشته باشد.

نخستین آزمون عملیاتی این خودرو اوایل امسال در خیابان‌های انگلیس انجام شد. مرسدس بنز این آزمایش را در یک مسیر 626 مایلی انجام داد اما برآوردهای این شرکت نشان می‌دهد که امکان طی مسیر بسیار طولانی‌تری نیز وجود داشت.

بخوانید:  وزیر آموزش و پرورش وارد قزوین شد

مرسدس بنز با آزمایش اخیر خود موفق شد تا تمام خودروهای الکتریکی موجود در بازار را شکست دهد. آژانس حفاظت از محیط زیست تخمین می زند که دوربردترین وسیله نقلیه تسلا (مدل S)، می‌تواند با هر بار شارژ کمی بیش از 400 مایل را طی کند. Lucid Motors، یک استارت‌آپ جدید، یک سدان 169000 دلاری را می‌فروشد که 520 مایل بین توقف‌ها را طی می‌کند و آن را به پرحاشیه‌ترین خودروی بازار تبدیل می‌کند.

مرسدس قصد ندارد EQXX را واقعا بفروشد. در عوض، این خودروی تحقیقاتی بسیار کارآمدی است که خودروساز آلمانی برای آزمایش فناوری جدید و کشف محدودیت‌های برد EV ساخته شده است.

Vision EQXX خودرویی از آینده است که قصد دارد به مردم اطمینان می‌دهد، در روزهای نه چندان دور می‌توانند بدون تگرانی از اتمام شارژ باطری خودروی خود مسافت‌های بسیار طولانی را بپیمایند، فناوری که ترس از تمام شدن انرژی قبل از رسیدن به ایستگاه شارژ به عنوان یکی از بزرگترین نگرانی‌های صاحبان خودروهای الکترونیکی را برای همیشه از بین خواهد برد.

 

مرسدس

 

 

 منبع

 

انتهای پیام/