بنیاد ملی نخبگان از دانش‌آموزان مستعد حمایت ویژه می‌کند


آیا این خبر مفید بود؟

بنیاد ملّی نخبگان با همکاری وزارت آموزش و پرورش، اجرای برنامه «شهاب» (شناسایی و هدایت استعداد‌های برتر) را در همه استان‌های کشور در پایه‌های چهارم، پنجم و ششم در حال اجرا دارد.

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

منبع

۱. سیاست (زمینه‌سازی) و هدایت دورۀ دوم ابتدایی: تنوع بخشی به موقعیت‌ها و تجربه‌های یادگیری برای تمام دانش‌آموزان 

۴. سیاست هدایت دورۀ اول متوسطه: ارتقاء کیفیت تحصیل رسمی، غنی‌سازی در حوزه‌های استعدادی و پرورش مهارت‌های پایۀ «اثرگذاری نخبگانی» (خلاقیت، حل مسئله، رهبری و همدلی اجتماعی) همچنین ۱۲ برنامۀ پیشنهادی ذیل این سیاست‌ها تدوین و به همراه سیاست‌های مصوب، ابلاغ شده است.

همین‌طور در بخش سیاست‌گذاری، ضمن تصویب تغییرات موردنظر «طرح شهاب» در کمیسیون دائمی هیئت‌امنای بنیاد ملی نخبگان، شورای راهبری طرح شهاب با ترکیب اعضای جدید تشکیل و موضوع تدوین سیاست‌های اجرایی طرح شهاب طی سال‌های ۱۴۰۰ تا ۱۴۰۴ (با محوریت اصلاح و تثبیت فرایند‌های اجرای طرح در دورۀ دوم ابتدایی و آغاز فرایند اجرای طرح در دورۀ اول متوسطه) از آغاز زمستان ۱۳۹۹ در دستور کار این شورا قرار گرفت و در نهایت تأیید و در آذرماه سال ۱۴۰۰ توسط ریاست عالی بنیاد ملی نخبگان به وزارت آموزش و پرورش ابلاغ شد. 

۲. سیاست شناسایی دورۀ دوم ابتدایی: پیمایش تمام دانش‌آموزان در حوزه‌های استعدادی متنوع توسط آموزگاران 

محور‌های سیاست‎‌های مصوب ابلاغی به این شرح است: 


بخوانید:  استمرار ناپایداری جوی همراه با باد شدید و بارش در البرز

بنا بر اعلام پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ این برنامه، مهم‌ترین برنامۀ شناسایی مستعدان برتر در عرصه آموزش عمومی و اولین همکاری گسترده بنیاد ملّی و وزارت آموزش و پرورش کشور است که از سال تحصیلی ۹۴-۱۳۹۳ در تمامی استان‌های کشور اجرا شده است. مهم‌ترین نتایج اجرای این برنامه در سال‌های مذکور، «شناسایی هشت حوزه استعدادی (استعداد اجتماعی، استعداد کلامی، استعداد علوم، استعداد حرکتی، استعداد ریاضی، استعداد هنری، استعداد فرهنگ دینی و استعداد فضایی) دانش‌آموزان»، «پوشش اجرای برنامه در تمامی استان‌های کشور» و «ارتقای سطح کیفی آموزش‌های مدرسه‌ای (در همه دوره‌های تحصیلی) به منظور پرورش خلاقیت، مهارت حل مسئله، آداب و مهارت‌های زندگی در دانش‌آموزان» بوده است. 


بنیاد ملی نخبگان از دانش‌آموزان مستعد حمایت ویژه می‌کند

انتهای پیام/

خبرگزاری برنا- گروه علمی و فناوری؛ هدف اصلی این برنامه، شناسایی و تدوین اطلس استعدادی دانش‌آموزان برتر کشور و هدایت آنان در مسیر شکوفاسازی استعداد‌های آنان است.